„V noci z neděle na pondělí určitě budu spát klidně. Nemám s tím problém,“ konstatoval pardubický primátor, který se o post lídra utká s jeho současným náměstkem Alexandrem Krejčířem.

„Jsem rád, že klíč je nastaven tak, že budou mít právo volit všichni členové našich městských sdružení. To mi přijde jako vůbec nejdemokratičtější způsob a navíc takový byl i požadavek městského klubu,“ nechal se slyšet pro Deník Jaroslav Deml.

„Už na jednotlivých místních sněmech ODS jsem vybízel členy, aby na volební shromáždění přišli v nejhojnějším počtu a aby zde projevili svou svobodnou vůli,“ dodal pardubický primátor.

„Na pondělním volebním shromáždění se budou moci dozvědět potřebné informace o obou kandidátech, budou mít možnost položit nám otázky, které je zajímají, a pak zvolit toho, koho považují za nejvhodnějšího,“ informoval náš Deník Jaroslav Deml.

„To, jestli opravdu všichni členové přijdou, nedokážu ovlivnit. Záleží na odpovědnosti každého člověka a já jsem přesvědčen o tom, že ODS by měla být odpovědnou stranou. Proto pevně doufám, že všichni, kteří budou moci přijít, dorazí,“ pravil současný šéf Oblastní rady ODS.

„Byl bych moc rád, abychom se poté, co vybereme lídra, opět všichni semkli a pomohli našemu týmu při volební kampani do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a pak už se připravovali na senátorské a komunální volby,“ doplnil.

„Máme před sebou spoustu práce a já bych nerad, abychom zapomněli na to, proč na radnici, obvodu nebo i v parlamentu či senátu jsme,“ podotkl pardubický primátor. „Přece jen je to hlavně o práci. Máme spoustu povinností a problémů k řešení, které ještě můžeme nějak ovlivnit,“ sdělil Jaroslav Deml, který se vyjádřil i o případné povolební spolupráci se svými konkurenty.

„V komunální politice je potřeba spolupracovat se všemi stranami. I mezi levicovými stranami jsou velmi rozumní lidé. Osobně spíše rozlišuji na dobrého a špatného člověka. Reprezentanti obou těchto táborů jsou v každé straně. Já bych velmi rád spolupracoval s každým dobrým člověkem, kterému jde o město, o řešení jeho problémů a pomoc jeho občanům,“ poznamenal šéf Oblastní rady ODS.

„Otázka povolební spolupráce je v tuto chvíli předčasná. Uvidíme, jak volby dopadnou, zda se ODS podaří obhájit ta místa, která si vydobyla. Podle výsledků se zač〜nou tvořit koalice, bude se vyjednávat a nikde není napsáno, že strana, která třeba vyhraje volby, nebude ve finále odsunuta na vedlejší kolej. Domluvit se může kdokoliv s kýmkoliv, ale o tom bych nerad dopředu spekuloval,“ řekl pardubický primátor.

„Názorově nejblíže nám je v tuto chvíli Sdružení pro Pardubice. Domnívám se, že s nimi na radnici vytváříme dobrý tým, s mou náměstkyní Štěpánkou Fraňkovou a jejím kolegou Michalem Koláčkem se nám spolupracuje velmi dobře. Proto věřím, že tato koalice bude po podzimních komunálních volbách opět vytvořena a my budeme moct dokončit práci, kterou jsme společně začali,“ uzavřel Jaroslav Deml.