Hvězda „primáckého“ televizního seriálu Velmi křehké vztahy (dříve Rodinná pouta) Zdeňka Žádníková – Volencová zavítala včera dopoledne na prohlídku Dětského centra, kde její nadační fond podpořil realizaci velkoplošných nástěnných maleb.

„Když jsem poprvé viděla ředitelku Drahomíru Peřinovou, tak jsem k ní zahořela, protože ona je přesně ten typ člověka, který se pro něco rozhodne, a pak za tím svým cílem jde. Já mám tyhle lidi velmi ráda,“ svěřila se Deníku populární herečka.

„Je nám ctí, že jsme právě tady mohli pomoct, protože se tu o děti starají s velkou láskou a nasazením. Dělají pro ně opravdu maximum. Za rok a půl, co se s paní primářkou známe, jsem poznala, kolik síly, energie a invence do tohoto centra ona i všechny její kolegyně dávají. Klobouk dolů,“ řekla Zdeňka Žádníková.

„Dětské centrum Veská voní člověčinou. Jsem rád, že jsem tu mohl nějaký čas pracovat a že ještě určitou dobu budu moct. Cítil jsem se tu moc dobře. Aby ne, když ráno dostanu kávu nejprve od paní ředitelky, pak druhou od vrchní sestry a poté ještě od sestřiček bylinkový čaj, protože třetí káva už by člověka zabila. A když potom dostanu oběd, tak si říkám, že už bych tu konečně měl začít něco dělat,“ vtipkoval malíř.

Motivy, které zde použil, prý zobrazují jeho aktuální duševní stav. „Ten se zasekl v deseti letech, zatímco fyzický věk nezadržitelně postupuje, protože už jedu, jak se říká, čtvrté gumy,“ sdělil Libor Škrlík, který si prý na chodbu dětského centra chystá velké „didaktické šílenství“. „Budeme tu malovat roční období,“ doplnil muž, který má „na svědomí“ nástěnné malby i na dětském oddělení pardubické nemocnice. „Když vidím ty lidi, jak nádherně se o všechny děti starají a jak šetří každou korunu, mám pocit, že je to strašlivá ostuda a že by se šetřit mělo někde jinde.“