Historických. Veterán klub Pardubice zde totiž opět pořádá svou Tradiční jarní burzu, a to 28. ročník, na níž se představí i letité automobily a motocykly, o které pečují členové veteránského spolku.

Místo pořádání burzy změnil Veterán klub Pardubice v loňském roce, kdy se jím pořádaná akce přesunula z Lázní Bohdanče na pardubický dostihový areál. Důvodem bylo mimo jiné lepší zázemí a větší rozloha zpevněných ploch. „Ačkoli již z názvu „burza“ vyplývá, že se zde bude čile obchodovat a směňovat, jde v našem případě také o společenské setkání,“ říká předseda klubu David Říha. „Po zimní odmlce se zde setkají sběratelé, renovátoři a fandové historických vozidel, které přiláká nejen možnost nákupu a prodeje, ale také příležitost k výměně informací, doplnění kalendáře akcí nové sezony a výstava vozidel.“

Přehlídka starých vozidel se koná v režii klubu, pokud se ale bude chtít přehlídky elegance zúčastnit někdo z dalších majitelů veteránů, má vstup zdarma. Burza začíná v sobotu v 7 hodin a potrvá celé dopoledne.