Víkendová pozvánka na Adventní trhy směřovala do prostor Pernštýnského náměstí, ale i Automatických mlýnů. Pro návštěvníky tu byl přichystán doprovodný program, prodejní stánky s vánočními dekoracemi, občerstvením či podium s hudebním a kulturním programem.

„Jako každý adventní víkend mohou návštěvníci navštívit Automatické mlýny, máme tady pro ně připravený živý betlém, mohou navštívit budovu sila, kde je naše už tradiční výstava skřítků nebo se mohou podívat na krásnou vyhlídku a vidět vánoční Pardubice,“ Deníku sdělila zakladatelka nadace Automatické mlýny Mariana Smetanová.

Ilustrační foto
Záchranu kočky zkomplikovala alergie na zvířecí chlupy, pomohli i hasiči

Na své si tu přišli všichni ti, co mají rádi vánoční pohodu, ale i dobré jídlo a pití. Nechyběla možnost konzumace lahůdek, sladkého pečiva, koláčů, trdelníků, uzenin, masa na grilu, ale i teplé kávy, svařáku či medoviny.

Pro ty nejmenší si organizátoři připravili jízdu vánoční mašinkou, dětské dílny nebo například živý betlém, ve kterém nechyběl známý oslík, ovečky ani kozičky. Na místě si lidé také mohli zakoupit něco přímo z originální výrobky od regionálních výrobců, umělců, nebo se svézt na vyhlídkovém kole a vše tak pozorovat z ptačí perspektivy.

„Tento víkend byla návštěvnost vyšší než minulý, protože minulý víkend byla sněhová kalamita a hodně mrzlo. Takže minulý víkend to bylo slabší, ale teď odhadujeme, že tady bylo až 4 000 lidí,“ dodala Smetanová.

Ilustrační foto
Další pravidelná linka z pardubického letiště. Ryanair bude létat do Barcelony

To ovšem není vše. Během adventu si může každý přijít poslechnout kapely eNDee a RUARI, nebo se zaposlouchat do folklorního vystoupení souborů Radost, Perníček a Lipka. Ti, co mají rádi pohádky naleznou svůj prostor u násypek, kde nebude chybět kouzelná výstava skřítků a kdo by se chtěl jen tak podělit s ostatními o hudební zážitky spojené s radostí z hudby, může si přijít zahrát vánoční melodie k novému pianu v prostoru pod Silem.

„Přijeli jsme sem z Hlinska a moc se nám to líbí. Zaujalo nás to vyhlídkové kolo, to u nás nemáme,“ svěřila se paní Marie.

Zdroj: Michal Žampach

Adventní trhy se konaly po celý víkend, a to jak na Pernštýnském náměstí, tak v Automatických mlýnech. Každou neděli se mohou návštěvníci dále také těšit na rodinná vánoční představení.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce