Výstava byla zahájena ve středu 29. listopadu v deset hodin dopoledne vystoupením žáků a klientů Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ. Poté se otevřely dveře bývalé reálky návštěvníkům, kteří si mohli zakoupit výrobky od žáků, ale i z řad seniorů, kteří se samostatně podíleli na tvorbě vánočních dekorací, ať už v podobě adventních věnců, svíček keramiky, sušeného ovoce, sýrů a mnohého dalšího.

„Jsme rádi, že tady máme dnes přes více jak dvacet poskytovatelů sociálních služeb, kteří pracují s klienty a vytvářejí nejrůznější zajímavé a užitečné věci, které jsou nejen k užitku, ale i k radosti,“ Deníku řekl patron akce, radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Sukova síň v Domě hudby v Pardubicích, kde konzervatoř sídlí.
Pardubická konzervatoř potřebuje nové nástroje. Měla by na ně dostat 15 milionů

„Většinou si výrobky vymýšleli naši klienti, upekli i perníčky a nazdobili si je,“ řekla jedna z vystavovatelek akce Věra Jeřábková.

Výstava pomohla návštěvníkům navodit adventní atmosféru a zároveň pomohla přispět k dobré věci.

„Jsem překvapená, co všechno jde vyrobit zobyčejné ořechové skořápky. Zakoupila jsem si vánoční věnec, právě ztěchto skořápek a už teď mi dělá ohromnou radost,“ nechala se slyšet jedna z návštěvnic, paní Ema z Opatovic.

Vánoční poutákZdroj: Redakce