Změnu termínu už potvrdilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

„V souvislosti s výstavbou úseku D35 Časy-Ostrov došlo skutečně ke změně termínu zprovoznění této stavby. Hlavním důvodem je velmi složitá konstrukce otočného mostu nad železniční stanicí v Uhersku. Nový termín zprovoznění byl ve spolupráci s ministerstvem dopravy, ŘSD a zhotovitelem stanoven na 22. prosince,“ informovala mluvčí ŘSD Petra Drkulová.

Psali jsme:

Stavba tak má skončit o 289 dnů dříve. „Na rozestavěném úseku dálnice D35 Časy-Ostrov, který bude zprovozněn v prosinci tohoto roku, práce pokračují. Aktuálně provádíme přeložky vodotečí a hrubé terénní úpravy násypů dálnice,“ přiblížil situaci mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

close Další úsek na dálnici D35 Časy- Ostrov bude hotový dřív než se předpokládalo. Firma, která na dálnici pracuje oznámila, že nový úsek dokončí do konce letošního roku. info Zdroj: ŘSD zoom_in Další úsek na dálnici D35 Časy- Ostrov bude hotový dřív než se předpokládalo. Firma, která na dálnici pracuje oznámila, že nový úsek dokončí do konce letošního roku.

Úsek, který vede z Časů přes Roveň, Dašice, Uhersko až do Ostrova, pracovníci staví od prosince 2018. Kvůli složitému majetkoprávnímu vypořádání během přípravy se začátek stavby rozbíhal pomalu. Úsek má stát přes tři miliardy korun a umožní především převedení dopravy ze silnice I/35 mezi Holicemi a Zámrskem. Má tak ulehčit zatížené dopravě na cestě z Hradce Králové do Vysokého Mýta. Celá stavba navazuje na již dokončený úsek Opatovice-Časy, po kterém řidiči jezdí od loňského prosince.

Podívejte se na video silničářů z aktuální fáze výstavby dálnice:

| Video: Youtube

Dálnice na Pardubicku kříží železniční koridor na trase Praha-Česká Třebová. Stavbu před časem zbrzdily nečekané komplikace na dálničním mostu u stanice Uhersko, který je nejkomplikovanější částí celé stavby.

Most u Uherska

Dálniční most dlouhý asi 176 metrů nad železniční tratí u Uherska je atypickou a komplikovanou stavbou. Dálnice D35 povede v místě opěr asi 11 metrů nad nynějším terénem tak, aby byla dodržena podjezdná výška železniční tratě. Konstrukci bude tvořit střední komorový nosník o třech polích s rozpětím 50, 72 a 50 metrů s dobetonovanou horní deskou mostovky.

Na 176metrovém mostě v říjnu poklesla část konstrukce o několik centimetrů, a to stavbu pozastavilo.

Projektant, který vytvářel realizační dokumentaci stavby, totiž špatně spočítal technologii postupné betonáže.

„V tomto místě trasa dálnice šikmo překonává celkem pět kolejí jedním polem o rozpětí 72 metrů,“ přiblížila náročnost konstrukce Iveta Štočková ze společnosti Eurovia.

Most se staví na každé straně koridoru z jedné strany, tedy mimo kolejiště, aby nebyl přímo nad tratí.

Prijeďte se do Ostrova už nyní ve vizualizaci:

| Video: Youtube

V dubnu má dojít k pootočení konstrukcí a vzájemnému propojení obou částí. Místa, kde se kříží stavby železnic a silnic, pracovníci pečlivě hlídají.

„Na mostě v Uhersku pokračujeme s výstavbou obou opěr podle plánu tak, abychom byli připraveni na otočení mostu, které proběhne na konci dubna,“ informovalo ŘSD.

Celá dálnice, která spojí Čechy a Moravu, má být hotová v roce 2028.