Volební kampaň v Pardubicích vrcholí. Na třídě Míru se řadí stánky politických stran. Hnutí Pardubice pro lidi (PPL) a jeho lídr Petr Králíček, starosta městské části Pardubice 6, ovšem ke své předvolební kampani využili také zaměstnance městského obvodu a vůz, který má sloužit technickým službám malé radnice.

Zda je v pořádku použít majetek města pro osobní předvolební kampaň, se redaktor Deníku zkusil přímo na místě zeptat svítkovského starosty Petra Králíčka. Odpovědi se ale ani po několikaminutovém snažení nedočkal.

„Já nevím, jestli je to naše auto,“ reagoval nejprve Králíček. Poté se pokusil z rozhovoru vycouvat nabízením reklamních předmětů PPL, otázky zcela ignoroval, nakonec došlo i na odstrkování redaktora z prostoru stánku.

Zdroj: DENÍK/Jiří Sejkora


Automobil, který má sloužit technickým službám svítkovské radnice, se s nákladem předvolebního inventáře objevil na třídě Míru i v předchozích dnech. Podle svědků navíc s automobilem v pracovní době přijeli zaměstnanci technické čety Městského obvodu Pardubice VI.

Že je automobil skutečně majetkem města nakonec Deníku musel potvrdit až magistrát. „Automobil skutečně patří do majetku města,“ řekl mluvčí pardubické radnice Radim Jelínek.

„Ano, na snímku je automobil, který má sloužit potřebám městského obvodu. Poznávám na snímku i zaměstnance technické čety města,“ uvedl zastupitel šestého obvodu Jiří Chmelík (ANO).

Zda se starostovo hnutí využíváním pracovníků a automobilu radnice nedopustilo zneužití veřejných finančních prostředků se bude zřejmě zabývat příští povolební zastupitelstvo městského obvodu. 

ÚSPĚCH NA OBVODECH
PPL bylo před čtyřmi roky v komunálních volbách úspěšné v šestém a sedmém městském obvodu, kde získalo posty starostů. Na velkou radnici se ovšem hnutí nedostalo, získalo pouze 3,21 procent.