Rozsahem se jedná o jednu z nejvýznamnějších rekonstrukcí nádraží v republice. Oblíbené kino Svět, později známější pod jménem Sirius, bude sloužit jako multifunkční sál, například pro konference. První patro výškové budovy se upravilo pro budoucí instalaci dopravního sálu, v dalších podlažích se nachází školicí místnosti, zázemí a pokoje. V nejvyšších dvou patrech působí zaměstnanci Centra sdílených služeb Správy železnic, kteří zajišťují finanční účetnictví pro celou organizaci.

Původní stavba z dílny architektů Karla Řepy, Karla Kalvody a Josefa Dandy začala fungovat v květnu 1958 a je památkáři vnímána jako nejkvalitnější funkcionalistické nádraží s hotelem v poválečném Československu.
Proměna pardubického nádraží: Pro cestující jen restaurace, zbytek železničářů

Opravy tím ale nekončí, brzy začne rekonstrukce také samotné odbavovací haly. Staniční budova, která veřejnosti začala sloužit před 65 lety, má zachovalé původní interiéry a je památkově chráněná. I tady tak bude rekonstrukce pod drobnohledem památkářů. Stavbaři budou muset zachovat uspořádání všech služeb i historické výzdoby.

Více informací o chysté rekonstrukci nádražní haly najdete v článku níže:

Oprava vlakového nádraží v Pardubicích nekončí. Na řadě je odbavovací hala
Blíží se oprava odbavovací haly na hlavním nádraží. Hlavní slovo mají památkáři