Trasa, která začíná u obce Časy a pokračuje směrem na Roveň, Dašice a Ostrov, umožní převedení dopravy ze silnice I/35 mezi Holicemi a Zámrskem.

„Dálnice D35 má zásadní dopravní význam, neboť změní tok automobilů po Česku. Spojí Prahu se střední a severní Moravou a po dokončení bude společně s dálnicí D11 tvořit severní alternativu přetížené D1,“ sdělil ministr dopravy Martin Kupka, který se otevření nového úseku účastnil.Důležitost nové komunikace potvrdil i generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. „Vzhledem k vysokým dopravním intenzitám současná silnice I/35 už nesplňuje požadavky na bezpečnou a plynulou dopravu a každý nový úsek D35 tedy přispěje ke zlepšení této situace,“ upozornil Mátl, který dodal, že zprovozněný úsek odlehčí obcím podél silnice I/35, kterými už nemusí projíždět těžká nákladní doprava.Stavba nového úseku přišla na více než 3,2 miliardy korun a trvala čtyři roky.

„Je to úsek, který výrazným způsobem zlepší dopravu na Pardubicku, ale který je i velmi důležitou částí celé té skládačky, jejímž výsledkem má být zprovoznění celé D35, které vytvoří spojení mezi Libercem, Hradcem Králové, Pardubicemi a Olomoucí,“ uvedl při otevření úseku premiér Petr Fiala.

Dálnice v Česku

Dálniční síť v Česku měřící asi 1 350 kilometrů se rozšíří do konce roku o více než dvě desítky nových kilometrů v celkovém součtu za zhruba osm miliard korun. Nejvíce nových kilometrů přibude na dálnici D35, tedy hlavní spojnici Čech a Moravy. Větší rozmach dálnic se očekává až za dva roky.

„Budeme pokračovat ve výstavbě, naše vláda dává do dopravní infrastruktury rekordní částky, a to i v této těžké ekonomické a rozpočtové situaci,“ doplnil Fiala s tím, že vláda dá na dopravní infrastrukturu v příštím roce přes 150 miliard korun.

Unikátní most

Stavba zahrnuje dvě mimoúrovňové křižovatky a 22 mostů včetně unikátního přemostění železničního koridoru na trase Praha - Česká Třebová u stanice Uhersko, kde stavbaři most budovali po polovinách rovnoběžně s kolejemi, aby nebyl ohrožen provoz na trati. Poté je pootočili do správného směru. Běžnější technologií při budování velkých mostů je jejich výsun. „Tato stavba je opravdu specifická. Poprvé jsme si zkusili pootočit čtyři a půl tisíce tun z obou stran betonové konstrukce nad železniční trasou,“ přiblížil náročnost stavby Martin Borovka, generální ředitel skupiny VINCI Construction.

D35 Časy-Ostrov

Délka: 14 700 metrů
Cena: 3,23 miliardy korun bez DPH
Mostní objekty: na dálnici: 16, nad dálnicí: 4 na přístupech na pozemky: 2
celková délka mostů: 1400 metrů
Protihlukové stěny: 4 s celkovou délkou 5 460 metrů

V místě se navíc kříží železniční koridor a dálnice. Most velmi šikmo překlene šest staničních kolejí v poměrně malé podjezdové výšce.Nový úsek dálnice bude od začátku zpoplatněný. Řidiči si hned od začátku budou muset zakoupit elektronickou dálniční známku. Jinak jim hrozí pokuta až 20 tisíc korun.

Pro řidiče se ve čtvrtek otevřela i odpočívka v Dolní Rovni včetně čerpací stanice Shell, která nabídne i dobíjecí stanice. Na odpočívce silničáři vybudovali pro každou stranu 32 stání pro nákladní auta, 64 míst pro osobní, 6 stání pro autobusy a 12 stání pro karavany. Restaurační zařízení odpočívek má být dokončeno v příštím roce.

Dálniční přivaděče chybí

Problémem zůstávají dálniční přivaděče, které má netradičně místo státu stavět Pardubický kraj. Na stavbu přivaděčů k dálnici D35, které navíc slouží jako obchvaty obcí, má kraj přislíbeno 2,7 miliardy korun ze státního rozpočtu. Podle krajských politiků je ale dlouhodobě jasné, že tyto peníze nebudou stačit.

Zdroj: Youtube

„Pro kraj je to velký den, kdy se po roce otevírá další úsek dálnice. V Pardubickém kraji nám ale stále chybí lepší dopravní napojení. Pevně věřím, že se podaří zrealizovat i dálniční přivaděče, nejen ty, které jsou rozestavěné, ale i jeden, který nám zanechává vrásky na čele,“ připomněl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický stavbu obchvatu Chocně.

Matka, která odložila novorozence do popelnice u soudu.
Soud zmírnil trest pro matku, která v Pardubicích odložila holčičku do popelnice

Dálnice D35 je plánována v trase Jičín – Hradec Králové – Olomouc – Lipník nad Bečvou. Tato trasa propojuje čtyři krajská města a kříží dalších pět tahů dálniční sítě, konkrétně D11, D43, D46, D55 a D1. S celkovou délkou asi 207 kilometrů půjde o jednu z nejdelších českých dálnic. Celá silnice, která spojí Čechy a Moravu, má pak být hotová v roce 2028.