Dopravních nehod v Pardubickém kraji přibývá. Pardubičtí policisté proto uspořádali v pondělí dopravně bezpečností akci, která byla zaměřená na rizikové úseky a nebezpečné chování řidičů za volantem.

Do akce bylo nasazeno 25 motorizovaných policistů a ze vzduchu jim pomáhal také policejní vrtulník. „Jejich pozornost se zaměřila především na silnici I/35 a I/37 a dále také na dálnici D35, kde se soustředili zejména na nedovolené předjíždění nákladních vozidel," přiblížila tisková mluvčí policie Pardubického kraje Iveta Kopecká.

Následky tragické nehody u Koclířova, 8.6.2023
Při nehodě tří aut a kamionu u Koclířova zemřeli tři lidé, I/35 byla uzavřená

Během akce policisté zjistili celkem 82 přestupků. Nejčastější bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti, a to ve 31 případech. Na místě byly uděleny pokuty za 19 000 Kč, šest řidičů policisté oznámili příslušnému správnímu orgánu.
Devatenáct řidičů se provinilo telefonováním za volantem, vysloužili si pokuty celkem za 9 300 Kč. Devětkrát policisté potrestali nedovolené předjíždění, desetkrát špatný technický stav vozidla a zaznamenali také nedání přednosti v jízdě a nepoužití bezpečnostních pásů.

Mohou zůstat až na rok bez řidičáku.
Řidič Audi se řítil rychlostí 195 kilometrů v hodině. Jaký trest mu hrozí?

„Primárním cílem akce nebylo pokutovat co nejvíce řidičů, ale být na silnicích co nejvíce vidět. V podobných dopravních akcích budeme pokračovat," dodala Iveta Kopecká.