V létě dělníci přeložili inženýrské sítě v Poděbradské ulici v Pardubicích, zahájili stavbu mostu, vrtali piloty k budoucímu podchodu pod Poděbradskou ulicí, pracovali na hlubinném založení podchodu, umístili potrubí dešťové kanalizace, přeložku horkovodu a provedli nutné práce na zhotovení pásů pro montáž a následný výsuv konstrukce mostu.

Severovýchodní obchvat Pardubic
Délka: 4,2 kilometru
Cena: 1 446 miliardy korun
bez DPH
Zhotovitel: Hochtief CZ, Doprastav, Silnice Čáslav
Počet stavebních objektů: 95
Počet protihlukových stěn: 12
Počet mostů: 8
Délka trvání stavby: 27 měsíců

Severovýchodní obchvat za téměř jeden a půl miliardy korun povede z Trnové směrem na sídliště Dubina. Stavbaři, kteří pracují na novém obchvatu města, už začali také zakládat most přes kanál Halda. „Dále probíhají práce na sanacích podloží a realizaci zemního tělesa hlavní trasy. V místě křížení obchvatu s ulicí Poděbradskou intenzivně probíhají práce na přeložkách inženýrských sítí, hlavního horkovodu a kanalizace,“ informovalo Ředitelství silnic a dálnic.

Jde o dosud největší silniční zakázku v Česku v režimu Design & Build. To znamená, že firma stavící obchvat postupuje podle projektu, který sama zpracovala. Na dokončení celé silnice má firma 27 měsíců, tedy více než dva roky. Skončit má na jaře 2025.

Dominantou stavby Severovýchodního obchvatu Pardubic bude most přes Labe.
Obchvat Pardubic: Přes Labe povede most vysoký jako Petřínská rozhledna

Obchvat spojí sídliště Cihelna a Dubina. Začne u kruhové křižovatky blízko supermarketu Globus, pokračovat bude Poděbradskou a Bohdanečskou ulicí. Dále povede terénem u slepého ramene Labe, překříží Hradeckou ulici, celý obchvat poté vyústí na kruhovém objezdu na Dubině. Po novém obchvatu by se řidiči měli projet na jaře 2025. Do té doby ale musí dodržovat dopravní omezení.