"Na budovaném úseku dálnice D35 Časy – Ostrov probíhají práce na budoucích odpočívkách nedaleko obce Horní Roveň. Kromě obslužných komunikací bude na každé odpočívce rozmístěno 32 parkovacích stání pro nákladní automobily, 6 stání pro autobusy, 12 stání pro karavany a 64 stání pro osobní auta," uvedlo ŘSD na twitteru.

Mezi odpočívkami jsou už i připravené inženýrské sítě pro zajištění chodu čerpací stanice. "Dále probíhají jednání, do jaké výše terénu naše stavba připraví plochu pro realizaci čerpací stanice pohonných hmot, aby mohla začít realizace souběžně se stavbou dálnice," dodalo ŘSD.

Na obou odpočívkách bude mít pumpu řetězec Shell, je tu plánováno i bistro s kavárnou. Parkoviště bude oplocené, osvětlené a monitorované. 

Úsek z Opatovic do Časů už je od prosince v provozu, ale vyskytly se zde problémy kvůli chybějícímu oplocení:

Srážka se sedmi prasaty naštěstí dopadla dobře.
Řidič požaduje po ŘSD odškodnění za srážku s prasaty na neoplocené dálnici D35

Vedle toho se začalo s výstavbou středové kanalizace. Uzavřeny jsou kvůli souvisejícím pracím i některé okolní silnice, například spojka třetí třídy z Ostrova do Uherska.

Práce také pokračují na mostě přes železniční koridor u Uherska, který je kvůli komplikacím při stavbě hlavní příčinou zhruba ročního zpoždění otevření tohoto úseku D35.

Podívejte se na další video z dronu monitorující celou výstavbu D35 do Ostrova:

Zdroj: Youtube

Stavební firma v současnosti chystá betonáž jednoho z posledních dílů nosné části mostu.

"Následovat bude realizace říms a dalšího příslušenství. Práce probíhají v plném nasazení tak, abychom stihli zlomový okamžik celé stavby, to je otočení nosných částí mostu," sdělilo ŘSD.

Psali jsme:

Most pro dálnici D35 nad hlavním českým železničním koridorem bude jedinečným v Česku díky své otočné konstrukci.
Propadlý most pro D35 u Uherska? Špatně spočítali beton. Opravy potrvají týdny

Celý úsek dálnice do Ostrova, kde se D35 provizorně napojí na státovku I/17 z Chrudimě do Vysokého Mýta, bude otevřen nejspíš letos, po dosavadních komplikacích a ročním skluzu však ŘSD zatím nespecifikovalo přesný termín.

V prosinci byl otevřen předcházející úsek dálnice z Opatovic do Časů. V pokročilé fázi přípravy jsou i navazující části D35 kolem Vysokého Mýta a Litomyšle.