Veteran Klub Pardubice v sobotu pořádá XVI. ročník jízdy řemenových motocyklů a výstavu historických vozidel a techniky. V parku Jiřího Srbka v Pardubicích odstartují první jízdu v 11 hodin, poslední ve 13.30. Výsledky budou vyhlášeny ve 14.30 hodin.

Milovníci piva mohou v sobotu od 13 hodin navštívit Choltické pivní slavnosti a ochutnat různé druhy piv od nefiltrovaných ležáků přes kvasnicová piva až po piva s medovými příchutěmi. Pro návštěvníky bude připravená i prohlídka zámku a koncerty kapel Crionic, Alžběta nebo Roxor.

Zábavné odpoledne pro děti i dospělé slibuje návštěvníkům 5. ročník Brložského trilobita. Zájemci si budou moci v sobotu od 13 hodin projít v obci Brloh na Pardubicku stezku údolím brložského potoka spojenou s naučným kvízem. Na programu jsou také ukázky dravců, tvořivé dílny a vystoupení country kapely.

O víkendu také dál promítá Pardubické letní kino Pernštejn u Wonkova mostu. V sobotu promítne další superhrdinský film od studia Marvel. Snímek Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým králem. Když se však znovu objeví mocný, dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť konflikt ohrožuje nejen jeho království, ale i celý svět. V neděli to se superhrdiny nekončí. Snímek Ant-Man a Wasp představuje dobrodružství lidí, kteří mají schopnost se zmenšovat. Film promítne v neděli Pardubiké letní kino Pernštejn. Hlavní hrdina Scott Lang musí čelit následkům svých rozhodnutí nejen jako superhrdina, ale i jako otec. Sotva se mu podaří najít rovnováhu mezi osobním životem a povinnostmi, které má jako Ant-Man, objeví se nová naléhavá mise. Začátky promítání ve 21 hodin, vstup zdarma.

Poslední letošní koncert pod širým nebem se v sobotu odehraje v klubu Žlutý pes v Pardubicích. Kromě opékání vuřtů se můžete těšit na dvě pardubické kapely: SlamerBanger, bandu s nejvyšším výškovým průměrem ve městě, a Gorale originale Pardubicensis, hrající svérázné historické písně.