Na šampionát se chystají tisíce českých fanoušků, protože je to nejblíže českým hranicím, kdy mohou přijet večer povzbuzovat a ještě stihnou jít druhý den ráno do zaměstnání. Fotbalový evropský šampionát letos hostí dvě země – Polsko a Ukrajina. Do Polska směřují přes Pardubice speciálně vypravené vlaky Českých drah. Zeptali jsme se víkendové poroty na její názor, jak uspějí čeští fotbalisté na mistrovství Evropy?

Jiří Petr, pardubický člen Akademie populární hudby
Jsem patriot, fandit budu, ale myslím si, že nepostoupíme ze skupiny. Rusové mají silný celek a mnoho Poláků hraje fotbal v německé lize.

Romana Vojířová, ředitelka Kulturního centra
Fotbal a sport celkově nesleduji, ale můj manžel bude určitě  fandit a tvrdí, že to bude sice složitá cesta, ale proč bychom nemohli vyhrát?

Lumír Sokol, 
provozovatel klubu Ponorka
Budu fandit českým fotbalistům, ačkoliv si myslím, že postup ze silně obsazené základní skupiny se našim hráčům zřejmě  nepodaří.

Jiří Ševčík,
zpěvák a moderátor
Nejsem vepř (věštec pro Euro), abych mohl předpovídat umístění české reprezentace, stejně jako v Německu chobotnice Paul, ale fandit budu.

Jan Andrlík, ředitel společnosti EBA
Nejsem fotbalový příznivec, nicméně když je to mistrovství Evropy, budu fandit.  Potěší mne, když Češi postoupí ze základní skupiny.

(fa)