„Dobrý večer, příznivci všech motorových olejů Mogul, zdraví vás Bill Karburátor a Hugo Výfuk z pardubického okruhu Paramo.“ To jsou vždy první a taky poslední slova Billa a Huga před začátkem všech závodů NASCAR. Možná je to proto, že od minulé sezony začali šéfové závodu rozdávat na každém meetingu popcorn a Coca-Colu „zadáčo“ a pro prvních sto ještě klíčenku Billa a Huga, což si ani naši milí komentátoři nemohou nechat ujít. Přejdeme už radši k závodu, neboť tenhle bude stát opravdu za to.

„Já mám přívěšek a ty ne, ha ha.“ „Bille, už jsme asi v živém vysílání.“ „Já ti na ty tvoje vtípky už neskočím.“ „Jo a ještě jsme vidět na tý velký plazmě, na kterou zírají všichni diváci.“ „A safra, nevadí,“ řekl Bill.

Ach ti dva, jako by jim nestačil ten popcorn a cola. Teď už ale rychle na start…

Závodníci zapnou motory, dají nohu na plyn a startují. Ihned se do čela dostává světo〜známá trojice Hrom, Blesk a Hromosvod. Tato trojice používá střední olej značky Mogul, která je také generálním partnerem celé soutěže NASCAR. „Co se stalo, Hugo?“ Právě udeřil do Hromosvodu Blesk a to je jednoznačné nedovolené předjíždění. „Já se s tebou nebavím, Bille!“ Blesk získává jako „bonus“ pět kol, ve kterých musí projet boxovou uličkou, což ale pro Bleska není moc velká ztráta, jak už nám párkrát ukázal.

„Ano, Blesk se očekávaně bleskově dostává dokonce i na první pozici a vjíždí do posledního kola.“ Na plazmě se v mžiku rozsvítil nápis „Poslední kolo“. Prásk! Bleskovi praskla levá zadní pneumatika a začínají se na něj dotahovat ostatní soupeři. Blesk právě vjíždí do cílové rovinky a má stále neuvěřitelný náskok půl kola. Na druhém a třetím místě se stále drží Hrom a Hromosvod. Všichni jedou na plný plyn a Blesk čím dál tím víc ztrácí svůj náskok. Hromovi se začíná kouřit z kapoty, ale on to nevzdává a dostává se nevídaným manévrem na první pozici a nakonec vyhrává.

„Byl to fantastický večer a bylo k vidění spousty nevšedních okamžiků, co myslíš, Hugo?“ „Já se s tebou přece nebavím, Bille!“ „Tak jste to slyšeli sami, hezký večer a nashledanou.“ Jak se říká: „Nejdřív zaburácí Hrom, potom uvidíme Blesk a nakonec to schytá Hromosvod.“


Matouš Paukovič
Základní škola Polabiny III.,
Npor. Eliáše, Pardubice
třída 9.A