Pardubický plochodrážník Lukáš Dryml zvítězil bez ztráty jediného bodu ve druhém finálovém závodě letošního mistrovství České republiky jednotlivců.
Obrovské překvapení se však zrodilo v pořadí za ním. V úterním úvodním závodě bez zisku bodu poslední Richard Wolff v Pardubicích zabojoval, ztratil body pouze z bratrskou dvojicí Drymlů. A vzhledem k tomu, že na rozdíl od Aleše Drymla dokončil dodatkovou jízdu při souboji s ním o druhé místo, vystoupil na vyšší stupínek než starší z Drymlů. Ten závod rozjel velmi dobře, až do poslední jízdy ztratil pouze bod s bratrem Lukášem. Ve své závěrečné jízdě však překvapivě prohrál s Pluskou a nakonec v dodatkové jízdě i s Wolfem. Hned za tímto trojlístkem skončili mladí Vaculík, Tomíček a Šitera. Tomíček, vítěz úvodního závodu, ztrácí před závěrečným závodem v Liberci (uskuteční se 26. července) dva body, třetí Aleš Dryml o bod více.
Skvělé pardubické publikum potěšil i Hynek Štichauer. Měl však až příliš smůly. Nejprve upadl, když se mu zadřel motor, poté se ocitl na zemi po souboji v první zatáčce a nakonec mu praskl řetěz, takže spadl potřetí. V takto smolném závodě obsadil 13. místo, ale stále bojuje o elitní osmičku znamenající účast ve finále MČR i v roce 2009.

Řekli po závodě

Lukáš Dryml: „Bral jsem to původně jen jako takovou dobrou přípravu, ale když už to mám takto rozjeté, chci samozřejmě vyhrát.“
Luboš Tomíček: „Já tuhle dráhu opravdu nemusím, ale neztratil jsem moc bodů. Naopak Liberec je mi bližší, samozřejmě zkusím Lukáše porazit.“
Aleš Dryml: „Zůstal jsem podruhé stát na startu dodatkové jízdy. Tentokrát mi odešlo zapalování, Už v té jízdě předtím to nějak nejelo, a já zbytečně ztratil bod. Myslím si, že to ještě bude bitva.“

Výsledkový servis

Pořadí: 1. L. Dryml (Pardubice) 15, 2. Wolff (Praha), 3. A. Dryml (Pardubice) oba 13 4. Vaculík (Slaný), 5. Tomíček (Praha) oba 11, 6. Šitera (Plzeň) 10, 7. Rymel 9, 8. Franc 7, 9. Kůs (všichni Praha) 6, 10. Pluska (Slaný) 5,… 13. Štichauer (Pardubice) 4.
Průběžná klasifikace: 1. L. Dryml 27, 2. Tomíček 25, 3. A. Dryml 24, 4. Vaculík (Slaný), 5. Šitera oba 21, 6. Rymel 20, 7. Franc 15, 8. Kůs 15, 9. Wolff 13, 10. Štichauer 11.