Shrnutí dosavadních zásahů nabídli hasiči na svém facebookovém účtu: „Od Opatovic směrem k Lázním Bohdaneč a k Pardubicím pokácel několik stromů přes cestu. Na Přeloučsku už je také několik stromů popadaných na komunikacích. Na Chrudimsku uvěznil i vozidla v lese, když jim pádem stromu uzavřel cestu. Na Svitavsku u obce Květná popadaly stromy do půlky vozovky. Případy se množí, tak jak vítr s bouřkami postupuje. Máme hlášený i strom přes železniční trať mezi obcí Petrovičky a Týniště nad Orlicí a dále i u Pomezí na Svitavsku.“

Na Chrudimsku měli řidiči problémy s průjezdem některých úseků, někteří zůstali doslova uvězněni v lese a čekali na zprůjezdnění hasičskými jednotkami. Podobná situace byla i v okolí Chrasti, kde popadaly stromy a větve přes silnice.

„Volal jsem hasiče, protože spěchám na Hlinsko a přes cestu tu ležel strom. Chlapi si s tím poradili a doufám, že to nebude dál horší,“ řekl řidič Luděk Novotný.

Svitavy, povodeň na velkém kruhovém objezdu u obchodního centra, pondělí 14. srpna
Meteorologové varují. Pardubicko dnes můžou zasáhnout bouřky i krupobití

Odstraňování následků větru bude pokračovat až do noci. Aktuálně hasiči nabádají aby ti, kdo nemusí, nevyjížděli a zůstali v bezpečí domovů.