Při návštěvách jednotlivých cílů výletů dostane soutěžící do hrací karty razítko. Po nasbírání minimálně deseti razítek a minimálně jednoho razítka z víkendového spěšného vlaku Sněžník nebo Vysočina a po odeslání karty na adresu v ní uvedenou bude zařazen do slosování o hodnotné ceny. Ceny do soutěže věnuje Pardubický kraj, České dráhy, a.s. a Léčebné lázně Bohdaneč, a.s. K hlavním cenám patří poukaz na čerpání lázeňských služeb v hodnotě 5000 Kč a Kilometrická banka 2000.

Partnerem soutěže je Český rozhlas Pardubice, který jednotlivé cíle podrobně představí ve vysílání vždy v pátek ve 12.15 a v sobotu v 16.40 hodin.

Cílem organizátorů soutěže je prohloubení zájmu o cesty za poznáním a nevšedními zážitky v Pardubickém kraji s využitím vlakových spojů Českých drah včetně nabízených slev. Soutěž probíhá od května do 20. září 2007.

Nezbytnou soutěžní kartu může každý zájemce získat buď ve čtrnácti zapojených cílech nebo na: www.vychodni–cechy.info/vlaky. Zderovněž najde detailní podmínky soutěže, informace o jednotlivých cílech a mnoho dalších informací a inspirace pro cestování po východních Čechách.