Nezbytnou soutěžní kartu může každý zájemce o zapojení do soutěže získat buď ve čtrnácti zapojených cílech nebo si ji může sám vytisknout ze stránek www.vychodni-cechy.info, kde rovněž najde detailní podmínky soutěže, informace o jednotlivých cílech a mnoho dalších informací a inspirace pro cestování po východních Čechách.

Při návštěvách jednotlivýchcílů výletů dostane soutěžící do hrací karty razítko. Po nasbírání minimálně deseti takových razítek a minimálně jednoho razítka zvíkendového spěšného vlaku Sněžník nebo Vysočina a po odeslání karty na adresu vní uvedenou bude zařazen do slosování o hodnotné ceny. Ceny do soutěže věnuje Pardubický kraj, České dráhy, a.s. a Léčebné lázně Bohdaneč, a.s. Khlavním cenám patří poukaz na čerpání lázeňských služeb vhodnotě 5000 Kč a Kilometrická banka 2000.

Partnerem soutěže je Český rozhlas Pardubice, který jednotlivé cíle podrobně představí ve vysílání vždy v pátek ve 12:15 a v sobotu v 16:40.

Cílem organizátorů soutěže je prohloubení zájmu o cesty za poznáním a nevšedními zážitky vPardubickém kraji svyužitím vlakových spojů Českých drah včetně nabízených slev. Soutěž probíhá od 1. května do 20. září 2007.