Obyvatelé vnitrobloku U Marka v Pardubicích se mohou těšit z nových parkovacích míst i osvětlení. Dokončena zde totiž byla druhá etapa rekonstrukce.
„Samotných úprav nebylo moc. Upravili jsme obslužnou komunikaci vnitrobloku a vybudovala se nová stání pro automobily. Doplněno bylo také veřejné osvětlení,“ sdělil starosta prvního pardubického městského obvodu Jaroslav Menšík (Sdružení pro Pardubice – SPP).

K dispozici je obyvatelům vnitrobloku také dětské hřiště, které také prošlo několika úpravami. „Hřiště již ve vnitrobloku bylo, není to první akce, již v minulém volebním období se na něm pracovalo. Ovšem jeho úpravy nadále pokračují. Ve třetí etapě jsou naplánovány další úpravy komunikace, vytvoření dalších parkovacích stání a také vybudování přístřešků na kontejnery,“ vysvětlil Jaroslav Menšík.

Se zrekonstruovaným vnitroblokem jsou spokojeni i samotní obyvatelé. „Chtěla bych poděkovat všem, kteří náš vnitroblok zvelebili. Úpravy přinesly lepší přístup do domu, chodím teď o berlích a alespoň nebrkám. Také hřiště je přínosné, děti si tu mohou hrát. Vnitroblok je funkčnější, vymezené parkoviště vedlo k tomu, že se tu auta mnohem lépe rovnají. Dřív zde stávala auta i na trávě. Tím, že přibyla parkovací místa, to vypadá úplně jinak, mnohem lépe. Oceňuji také, že ponechali zeleň a navíc i vysadili novou,“ uvedla obyvatelka vnitrobloku Zdeňka Svědirohová.

Původní rozpočet byl podle slov starosty Menšíka dva a půl milionu korun, ale projekt byl realizován o jeden milion levněji, tedy za jeden a půl milionu korun. „Ušetřili jsme tak na další projekty. Příští rok je naplánována třetí etapa. Až s úpravou vnitrobloku v ulici U Marka skončíme, chystáme se upravit i další vnitrobloky,“ uzavřel starosta „jedničky“ Jaroslav Menšík.

Monika Suchá