Rolba krouží po ledu, ten se pod jejími koly začíná blýskat čistotou. Náhle však na lesklou plochu najíždí terénní vůz, který zastavuje nedaleko středového kruhu.

Ze zeleného Land Roveru vyskakuje pětice vojáků. Vyrovnávají se na červeném koberci, který jim pořadatelé připravili, arénou se rozléhá dynamická hudba.

Dva vojáci se přibližují k pomalu kráčejícímu strážnému a zezadu ho napadají. Zatímco jeden hlídá okolí, druhý strážnému odebírá všechny zbraně a nepřítele zneškodňuje.

O několik vteřin později do sebe vráží dva muži, jeden po druhém hází těžký bágl, voják tak v sebeobraně vytáhne nůž a začínají se bít.

„Vojáci ukazují systém boje zblízka, který se nazývá Musado. Bylo vyvinuto k řešení krizových situací a učí, jak nejrychleji zápas ukončit,“ informuje komentátor, který přítomným divákům popisuje, co vojáci právě dělají.

Muži v zelených uniformách zaujímají pozice, aby divákům ukázali, jakou armáda používá výstroj a výzbroj. Komentátor popisuje vybavení vozu, co mají vojáci na sobě a jaké mají zbraně. Během celého utkání navíc ve vestibulu haly příslušníci útvaru informují zájemce o službě v Aktivní záloze ozbrojených sil České republiky.

„14. pluk logistické podpory má od roku 2017 nově vytvořenou zásobovací rotu aktivních záloh u 141. zásobovacího praporu v Pardubicích a četu oprav přepravní techniky u 142. praporu oprav v Klatovech. I přes veškerou snahu o propagaci jednotek aktivních záloh na veřejnosti a nábor nových zájemců, nejsou obě jednotky plně obsazené a potřebují doplnit zejména pozice velitelů čet, velitelů družstev, techniků roty, mechaniků, elektromechaniků a řidičů,“ vysvětluje mluvčí útvaru Helena Řebíčková.

Na konci přestávky armáda odjíždí z ledu a uvolňuje tak místo hokejistům. Těm nejlepším z nich na konci utkání předává ocenění nadporučík Roman Žák ze 141.zásobovacího praporu Pardubice.

Výstava o historii beatové a rockové hudby na Přeloučsku v letech 1964-1989  v Kulturním a informačním centru města Přelouče.
OBRAZEM: V Přelouči vzpomínají na bigbít