VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volby 2010: Kulatý stůl Pardubického deníku

Pardubice - Jen my sami rozhodneme o tom, koho posadíme do křesel na radnici krajského města. Zveřejňujeme odpovědi kandidátů na otázky Pardubického deníku.

9.10.2010 0
SDÍLEJ:

Zasedání pardubického zastupitelstva Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Otázky, na které odpovídali lídři:

1. Proč kandidujete právě v Pardubicích?
2. Jaká je největší bolest krajského města, kterou byste rád vyléčil(a)?
3. Po vítězných volbách jste primátorem. Co uděláte po nástupu do funkce jako první?
4. V jakém okamžiku byste prohlásil(a) z pozice primátora, že jste spokojen(á)?
5. Máte své motto pro primátorskou funkci?
6. Ke komu vzhlížíte coby politik?
7. Jaký je váš oblíbený film či kniha?
8. Jak trávíte nejraději svůj volný čas?

Ke Kulatému stolu Pardubického deníku jsme pozvali všechny lídry kandidujících stran a uskupení v krajském městě.
Jejich názory vám právě teď předkládáme, abyste měli o trochu jasnější hlavu, až vyrazíte v pátek 15. října nebo v sobotu 16. října rozhodnout o tom, koho posadíte do křesel na radnici.

Úsudek o jednotlivých stranách a jejich lídrech si udělejte sami. Při hlasování přejeme šťastnou ruku.
Zveřejňujeme výběr z dotazů, které jsme kandidátům položili. Lídři zodpovídají první tři z nich. Všechny odpovědi během dne postupně doplňujeme.

Mgr. Jindřich Tauber (ČSSD)

1. Jsem Pardubák. Považuji se za patriota. Nelíbí se mi, kam nynější vedení radnice město směřuje, a chci to změnit.
2. Největší bolest je doprava, ale její řešení není pouze v rukou radnice. Druhou je třída Míru.
3. Prověřím veřejné zakázky z poslední doby, abych případně mohl zajistit smysluplnost vynakládání veřejných financí jejich přehodnocením a vypovězením, případně těch nevýhodných.
4. Pokud se podaří rozběhnout řešení dopravy v centru i v okolí města, pokud bude Třída Míru zase centrem – opravdu živým centrem – města, pokud se lidem ve městě bude příjemně žít a budou zde spokojeni, pak budu spokojen i já.
5. Vrátíme Pardubicím jejich lesk!
6. K obyčejným lidem, jejich důvěra a spokojenost je měřítkem naší práce.
7. Svéráz národního rybolovu a Svéráz národního lovu jsou výtečné ruské komedie. Toulky českou minulostí. Tato edice by neměla chybět v žádné knihovničce. Populárně představuje české dějiny. Je úžasně ilustrována. Neurazí mne žádná muzika. Dávám ale přednost tvrdší muzice – rocku. Mám rád pardubické Ready Kirken, Volant, Vypsanou Fixu.
8. Poslední dobou jej mnoho nemám, ale ten co mám, se snažím dělit mezi rodinu a relaxaci.

Ing. František Weisbauer (KPP)


1. Protože jsem se narodil v Hradci Králové (smích). Ale vážně: Protože v Pardubicích žiji a není mi jedno, jak se budou rozvíjet. Komunální politika – to je uspokojování potřeb všech obyvatel města, není možné plést si ji s uspokojováním potřeb určité skupiny. Proto kandiduji.
2. Za největší bolest Pardubic považuji dopravu. Nejdůležitější stavby, které je třeba udělat, jsou obchvaty, které jsou plánovány jako přeložky silnic první třídy. Taková léčba je velice náročná a město musí položit důraz i na prevenci dopravních problémů, například při změnách územního plánu.
3. Zajistím si ekonomickou analýzu všech závazků města, jeho dceřiných společností a příspěvkových organizací. Není možné hospodařit, když nemáte představu o celkovém stavu městských financí, když město a jím zřizované organizace nevnímáte jako ekonomický celek.
4. Ve funkci starosty, primátora můžete mít radost ze zdárně ukončené konkrétní akce, splněného konkrétního úkolu. Úplné spokojenosti dosáhnout nemůžete, protože budou přicházet stále nové a nové úkoly které bude nutné řešit. V takovém případě by uspokojení znamenalo stagnaci.
5. ANO koncepčnímu rozvoji města, NE černým stavbám!
6. Historie portréty osobností vždycky vyžehlí a zaretušuje. Všichni politici jsou z masa a kostí, je naivní myslet si opak. Proto vzhlížím spíše ke svědomí, k osobní poctivosti, ke zdravému rozumu.
7. Líbí se mi filmy z dílny Svěrák a Svěrák, nejvíce asi Kolja. Na knihy mi nezbývá čas, jsem rád, že denně prolistuji noviny. Z muziky mám rád například Beatles, vztah mám i ke klasice. S manželkou jsme dlouholetí návštěvníci abonentních koncertů Komorní filharmonie Pardubice
8. Skutečně volného času mám méně a méně. Proto každou volnou chvilku trávím s rodinou a přáteli, nejlépe na kole nebo na běžkách.

Pavel Studnička (KSČM)

1. Znám problémy města za 20 let v komunální politice dobře a navíc jsem celý den mezi lidmi.
2. Největší „bolest“ je jistě určitá nekoncepčnost politické práce, tzv. odezdikezdizmus, když se politické strany a hnutí každé volební období snaží strhnout pozornost na svoji koncepci a málo dá na rady odborníků, architektů a dalších specialistů. To je největší důvod, co městu stále schází do moderně pojatého města. Jsou to nejenom problémy s dopravou, ale i to, že dříve industriální město má nyní přes sedm tisíc nezaměstnaných a z pardubické mapy zmizely takové firmy, jako např. Tesla.
3. Jako první bych udělal inventuru nesplněných slibů a připravil podklady pro programové prohlášení koalice, která by měla být co nejširší, aby průřezově programy odpovídaly potřebám města.
4. Jsem realista, ale pokud by takový okamžik nastal, museli by ho říct samotní občané města. Politik pracuje pro lidi a jedině ti (a žádné statistiky) musejí říci, že jsou v tomto městě šťastní a spokojení, že je naplňuje klidem a pohodou a také pracovními příležitostmi, ale také např. kulturou a sportem. Pokud se podaří, že těchto občanů bude většina, je to pro politiky určitě výhra.
5. Jsem povoláním sportovní trenér, rád pracuji v kolektivu a jsem svým způsobem vůdčí osobnost. Dokážu si představit, že tak, jak jsem ve své funkci předsedy Sportovního klubu Hvězda SKP Pardubice pomohl k jeho současným výsledkům, snažil bych se tak i ve funkci primátora nebo starosty. Nedělá mi problém řídit určitou oblast a řídit pracovní kolektiv. Myslím, že bych se rychle zorientoval v problémech a byl schopen řídit i širší kolektiv zastupitelů a rady.
6. Cítím se být politikem všedního dne a jsem rád mezi moudrými a pracovitými lidmi. Mým mottem bylo vždy „zdravý rozum, dobré srdce, pracovité ruce“. Nemám na tom příliš co měnit. Mám rád osobnosti typu historika Zdeňka Mahlera nebo např. generála Miroslava Vacka. V Pardubicích jsem oceňoval pracovní nasazení a diplomatické schopnosti nejdéle fungujícího primátora Jiřího Šimona.
7. Rád se vracím ke starým předrevolučním filmům a je dobře, že se do televize dostanou. Nemám konkrétní vkus. Nemusím sci-fi a horory, mám rád happyendy. Čtu hodně, desítky knih bez ladu a skladu, především na dovolené a k některým titulům se rád vracím. Z muziky poslouchám folk a country, jazz, francouzské šanzony a nepohrdnu ani lidovkou.
8. Jsem povoláním trenér a fakticky každý den od rána do večera se věnuji mládeži nebo organizování sportovních akcí. Je to moje povolání i koníček, takže kdo mě hledá, najde mě na Městském atletickém stadiónu na Dukle. Mám štěstí, že celá moje rodina je sportovně aktivní a nebydlím daleko od stadiónu, takže jsme si blízko. Najdu si čas na kutění v dílně a také na zahrádku, i když toho času je stále méně. Když je to možné, sedneme s manželkou na kola a jezdíme Pardubicemi.

Ing. Alexandr Krejčíř (ODS)

1. Kde bych podle vás měl kandidovat? Bydlím v Pardubicích už 40 let a považuji se za patriota.
2. Podle mě je to doprava ve městě, obchvaty města.
3. Budu pokračovat v rozdělané práci. Jedním z hlavních úkolů bude zpracování nového územního plánu. Z pohledu investic je nejvýznamnější rekonstrukce Plaveckého areálu Pardubice a v dopravě to je například řešení nedostatku parkovacích míst na sídlištích.
4. Asi nikdy.
5. Nic není zadarmo, pomoc hledej na konci své paže a nebuď lhostejný ke svému okolí.
6. K nikomu nevzhlížím, ale vážím si Václava Klause.
7. Film - Forest Gump, kniha – Jak jsem vyhrál válku, muzika - rock 80 let, skupina Kabát
8. Pokud mně to čas dovolí tak s rodinou, a při sportu, ať je to tenis, golf nebo kolo.

František Brendl (Pardubáci)

1. Narodil jsem se tu, žije tu má rodina, mám tu většinu přátel a v neposlední řadě bych tu chtěl vychovávat své děti.
2. Moc rád bych zásadním způsobem ovlivnil dopravní situaci ve městě. Bohužel to není plně v rukou městského zastupitelstva. Druhá největší bolest je absence dlouhodobé koncepce města jak v rozvoji, tak v podpoře sportovních a kulturních akcí.
3. Vypracuji společně s radou města celkovou koncepci směřování města na dobu svého mandátu. Výsledkem této koncepce bude reálné programové prohlášení navázané na možnosti rozpočtu.
4. Když se podaří voličům obsadit zastupitelstvo města normálními lidmi, nezatíženými minulostí a „zkušenostmi“ politiků.
5. Mé osobní motto je „Nebát se a nekrást“ a jako primátor bych ho neměnil.
6. Líbí se mi ideály Václava Havla a myšlenky Viléma z Pernštejna, který se snažil vybudovat z Pardubic reprezentativní, bezpečné a čisté město.
7. Světáci; Fimfárum; Vypsaná fixa a U2
8. S rodinou a s přáteli.

MUDr. Zdeněk Stránský (Pernštejn)

1. V komunálních volbách lze jen v místě trvalého bydliště, jinou možnost zákon nepřipouští.
2. Téměř katastrofou bylo zřízení sedmi obvodů, které natolik prodražilo a zkomplikovalo správu města, že dnes můžeme hovořit už o letité stagnaci a pokud s tím rychle něco neuděláme, dočkáme se úpadku. To je nezbytné změnit, nebo všichni zchudneme.
3. Totéž co před dvaceti lety. Osobně bych si promluvil se všemi pracovníky radnice a vysvětlil jim, co se od nich očekává. I kdybychom měli k dispozici dvakrát tolik peněz, než rozpočet města má dnes, dokud správa města nebude efektivní, jen se všechny poztrácejí. Potřebujeme moderní evropskou správu města, která respektuje naše mezinárodní závazky v rámci Unie, aby veřejná správa sloužila občanům a postavení občanů bylo vůči úřadu posíleno a ne jako dnes, kdy je to často vztah nevolníka a vrchnosti.
4. To nelze nikdy. Město je živý organismus v neustálém vývoji a přinášející nové výzvy, které je potřeba řešit.
5. Sloužit a pomáhat
6. Jsme na komunální úrovni a tak by měl být hledán vzor v této sféře. Pardubice měly bohužel minulosti smůlu, že se tady nikdy neobjevila osobnost formátu Tomáše Bati st., který vtisknul Zlínu tvář navždy. Není tedy možné najít přiměřený vzor, což je nepříjemné i pro občany, protože také jim chybí příslušný vzor. Takže nemám žádného jednotlivce, mimořádně mně ovlivnila první politologická kniha, která se mi kdy dostala do ruky a byly jí Profily odvahy od Johna Kennedyho.
7. Z filmů mně oslovila celá řada,ale nejvíc asi Wajdova Země zaslíbená o počátcích podnikání v 19.století. U knih záleží na žánru,z románů Baudolino od Eco, z politické literatury Kissinger a jeho Umění diplomacie, z historické všechno od Le Goffa, Daviese nebo Johnsona. Na poslech hudby mi už moc času nezbývá, jsem v tomto jen posluchačem komerčních rozhlasových stanic.
8. Mám málo pohybu, proto jsme si pořídil ohaře a zabere mi hodně času. Už jsem dokonce shodil jeho zásluhou několik kil. Protože dálkově studuji právnickou fakultu magisterský obor právo se zaměřením na evropské a mezinárodní právo, mnoho volného času mi nezbývá.

MUDr. Štěpánka Fraňková (SPP)

1. Je to moje rodné město. Žiji zde nejen já, ale i moje rodina, moji přátelé. Zkrátka mám tu své kořeny. Odtud jsem odešla vlastně jen v době studií, a i to pouze napůl, protože jsem medicínu studovala v sousedním Hradci Králové. Kolem Pardubic se prostě točí celý můj život.
2. Na léčení je tady spousta věcí, některé se dají vyléčit lépe, jiné hůře. Především je to o intenzivní práci. Radikální léčbu zcela jistě potřebuje doprava v Pardubicích, ať je to příprava na stavbu obchvatů, které by městu ulevily, úprava třídy Míru, nebo řešení parkování ve městě. Léčbu by ale potřebovaly i vztahy mezi lidmi. Tam je to ale otázka času i příkladu nás politiků.
3. Já nejsem ten typ, co přijde, pálí mosty a boří. Určitě bych navázala na věci, o nichž jsem přesvědčena, že jsou správně nastaveny, správně započaty. Pokud se ptáte, co bych změnila přímo na radnici, pak bych chtěla přehodnotit komunikaci mezi jednotlivými odbory. Ta podle mé zkušenosti občas nefunguje.
4. Spokojená? To přece nejde. Tahle práce pro město a jeho obyvatele přece nemá konec, tak jak bych mohla být spokojená?
5. Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl. Ale není to motto jen pro mé politické působení, řídím se tím celý život.
6. Vážím si britské političky Margaret Thatcher.
7. Pelíšky Jana Eyrová Nirvana, Queen (Je však těžké vybrat jen jeden film, stejně jako jednu knihu či hudebního interpreta.)
8. Když jsem unavená, když mě trápí pracovní povinnosti, má se nejlépe rodina. Zavřu se do kuchyně a vařím. Dobře je mi na chatě, u rybníka, na houbách, na procházkách s naším psem. A nebo někde v koutku s knihou. Miluji klasiku i vědeckofantastickou literaturu, ale do kina mě pořád nejvíce lákají filmy pro děti. Úplně největší relax je pro mě lyžování. Nemám ráda podzimní plískanice, přežívám je jen díky vidině mrazivých víkendů strávených na horách. Při lyžování totiž úplně vypnu a vyčistím si hlavu.

Mgr. Jacek Morávek (SPOZ)

1. Protože v Pardubicích žiji svůj život a není mně lhostejné, co se v nich děje. Navazuji na dlouhodobé osobní zkušenosti s městskou správou, a proto si myslím, že bych mohl být v zastupitelstvu i nadále našemu městu prospěšný. Ostatně, v jiném městě bych ani ze zákona kandidovat nemohl.
2. Pardubicím chybí pěkné, kulturní a reprezentativní centrum. V tomto ohledu bych vsadil na rekonstrukci třídy Míru a zapustil bych dopravu u divadla do tunelu, čímž by vznikl bulvár, který by propojoval staré a nové město. Životnímu prostředí nejvíce prospěje urychlená výstavba obchvatů i promyšlená podpora veřejné hromadné dopravy.
3. Poděkuji Pardubákům za jejich podporu a představím jim konkrétní projekty, včetně časového harmonogramu jejich plnění tak, jak budou formulovány v koaliční dohodě. Některé věci lze změnit rychle, např. zrušit nesmyslné placené parkování na sídlišti Závodu míru, nebo zavést výhody pro děti a seniory při cestování městskou hromadnou dopravou.
4. Pokud radniční koalice splní do čtyř let své programové cíle a pokud se podaří stanovit konsensuální dlouhodobý plán rozvoje města. Až příliš často mám pocit, že se v Pardubicích určují priority pod tlakem aktuálních událostí.
5. Přímo motto pro starostenskou funkci nemám. Můžu nabídnout jen jedno z mých životních kréd - „jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáváme.“ Chci tím naznačit, že příštího starostu nečeká snadné období, a pokud bude chtít být dobrým starostou, nesmí se nechat otrávit a zároveň nesmí připustit neúměrné zadlužení města.
6. Vážím si výrazných osobností, které dokázali přesvědčit ostatní o své vizi. Z českých politiků si vážím Miloše Zemana, obdivuji slušnost a věcnost bývalého premíéra Fišera, ze zahraničních osobností mohu například jmenovat Churchilla nebo Charlese de Gaulla.
7. Je velice těžké hledat v těchto kategoriích „nej“ zástupce, protože, kdybych jmenoval jeden film, nebyl bych férový k jinému, který mám stejně rád. Takže obecně mám rád české veselohry a rád se chutí začtu do historických románů.
8. Nejraději relaxuji při sportu, při cestování a při posezení s přáteli. Poslední dobou si nejlépe vyčistím hlavu jakoukoliv prací na naší chatě na Seči.

Ing. Pavel Křivka, MSc. (Suverenita)

1. Mám v Pardubicích trvalé bydliště od narození a podle zákona o volbách do zastupitelstev obcí jinde ani kandidovat nemohu. Politickým důvodem mé kandidatury je naprostá nespokojenost s výkonem veřejné správy vedením města Pardubic.
2. Plýtvání veřejnými prostředky hlavně z důvodu korupce. Kritická je i situace v dopravě, kterou dosavadní vedení města, mj. díky neodkladným výletům do ciziny (viz „Slavík z Madridu“), jaksi nestihlo řešit.
3. Jako první bych se zabýval problematikou městských obvodů, jejich kompetencí a personálního vybavení. To souvisí s naším požadavkem na snížení personální náročnosti výkonu správy města.
4. Odpověď je zřejmá: spokojen budu, podaří-li se splnit podstatné body našeho programu pro město, s nímž před voliče předstupujeme.
5. Vytvořit fungující vedení města, tedy nehádat se a táhnout za jeden provaz.
6. V tuzemské politice si vážím zejména prezidenta Václava Klause, protože hájí národní zájmy zejména proti eurobyrokratům, důstojně reprezentuje zemi v zahraničí, nepodléhá démonizačním kampaním např. ve vztahu k Rusku, Srbsku, Číně nebo Persii a také umí rozpoznat lži typu prasečí chřipka nebo oteplování podnebí.
7. Film: Hříšní lidé města pražského. Knihy dvě, a sice Most na Drině od Ivo Andriče a Čtyřicet dnů od Franze Werfela. Romantická hudba hlavně slovanských autorů (Chopin, Dvořák, Čajkovskij, Rachmaninov).
8. Cestami po horách jv. Evropy a Asie - připravuji nyní vydání fotografického atlasu horské květeny Ťan Šanu.

Jan Němec (TOP 09)

1. Jsem rodilý Pardubák a mám toto město rád. Kromě tří let, kdy jsem s rodinou žil ve Velké Británii, zde i trvale bydlím. Pro kandidaturu a vůbec i pro vstup do aktivní politiky jsem se rozhodl asi rok po svém návratu ze zahraničí. Zjistil jsem totiž, že se politická situace u nás moc nezměnila, a rozhodl jsem se uplatnit svoje zkušenosti a znalosti z podnikatelského prostředí také v politice.
2. Největším problémem pardubického magistrátu je to, že zde docházelo k četným manažerským pochybením (netroufnu si říci, zda úmyslným či neúmyslným) a tyto chyby nás všechny stály a ještě budou stát spoustu peněz. Je tedy nasnadě, že při lepším hospodaření se svěřeným rozpočtem bychom nyní byli asi někde dále.
3. Jako první jednoznačně vytvoříme strategii na následující čtyři roky, je třeba zajistit, aby tato strategie byla přijatelná pro většinu zastupitelstva a bylo ji možné v budoucnu realizovat. Pokud se ptáte na první krok v této strategii, bude jím jednoznačně zefektivnění magistrátu a zrušení obvodů.
4. Odpověď je jednoduchá. Pokud se nám podaří realizovat všechny kroky, ke kterým jsme se před volbami zavázali a tím naplnit naši strategii na toto volební období. Já sám budu nejvíce spokojený, když občané Pardubic řeknou: „Naše město je teď mnohem lepší, jsme rádi, že tu žijeme“
5. Mým motem je: „Pojďme dělat věci správně“
6. Mým vzorem je kníže Karel Schwarzenberg. Obdivuji jeho morálku, smysl pro čest, smysl pro humor a v neposlední řadě také jeho zkušenosti a rozhled. Je typickým příkladem politika, který nesleduje své osobní zájmy.
7. Mám rád filmy Zdeňka Svěráka, moje oblíbená kniha je Great Gatsby od Fitzeralda a hudba třeba skupina Kryštof.
8. Moc volného času nemám a tak se ho snažím věnovat především rodině. Já sám rád jezdím na kole, lyžuji, hraju golf, jezdím na vodu, chodím na túry a věnuji se sportu obecně. Rád si také zajdu na dobrý film nebo koncert.

Zdeněk Suchánek (Věci veřejné)

1. Rozhodl jsem se kandidovat do Zastupitelstva města Pardubic, protože mne již přestalo bavit být pouhým divákem toho, jak podivná menšina válcuje slušnou, mlčící většinu a jako věčný optimista jsem si řekl, že je potřeba se pokusit o změnu. Změnu k lepšímu.
2. Problémů, o kterých by se dalo hovořit, je mnoho. Za zásadní považuji dlouhodobě chybějící koncepci řízení a rozvoje dopravy. Za posledních 20 let se v této oblasti nic neudělalo.
3. Zcela určitě by to byla minimálně jedna personální změna na důležitém postu v úřednickém aparátu magistrátu. Taktéž bych nechal prověřit všechny významnější majetkové převody z města na soukromé subjekty za posledních 12 měsíců a dále zahájit kroky k snížení rozsahu a nákladů rekonstrukce plaveckého areálu.
4. Byl bych spokojen, kdyby se podařilo obnovit důvěru občanů vůči voleným představitelům města a podařilo se poctivou prací viditelně zlepšit fungování města a jeho tvář.
5. Nebát se, nekrást a naslouchat.
6. Vždycky jsem obdivoval našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka.
7. Oblíbených filmů mám víc, např. Formanův „Amadeus“, Podskalského „Světáky“, Čapkovy „Povídky z jedné i druhé kapsy“, z hudby pak tvorbu Pink floyd a Petera Gabriela.
8. Nejraději trávím volný čas aktivním sportem, či poslechem hudby nebo se svou rodinou, přáteli.

Richard Šiller (Pravý blok)

Kandidát odpovědi nedodal v termínu, strana občanského aktivisty Petra Cibulky (www.cibulka.net) se rozhodla Kulatého stolu Pardubického deníku neúčastnit.

Ing. Jan Linhart (Zelená pro Pardub.)

1. A kde jinde? Žiji v Pardubicích již 57 let a cítím se, myslím že oprávněně, pardubickým patriotem. Třetí volební období jsem předsedou Klubu přátel Pardubicka. Pardubice mám i přes jejich problémy rád.
2. Vadí mi přílišná provázanost některých politiků s některými podnikateli a sportovními manažery. Chtěl bych nastavit pro všechny, kteří mají zájem Pardubicím pomoci, rovné podmínky.
3. Nechám si vysvětlit a případně i prošetřit, jak někteří komunální politici a úředníci k majetku přišli.
4. Obávám se, že takový okamžik v příštím volebním období nenastane.
5. Držet slovo a chovat se slušně
6. Nemám v politice žádný vzor, snažím se být sám sebou.
7. Rád se podívám na každý dobrý dobrodružný nebo vědecko-fantastický film nebo si přečtu knížku téhož žánru, žádného vysloveného oblíbence nemám. Vítězí u mě beatová muzika z dob mého mládí ze 60-70 let.
8. Pohybem na lůžku

Současné složení radnice v Pardubicích

Jaroslav Deml - primátor

Alexandr Krejčíř - I. náměstek primátora

Michal Koláček, Štěpánka Fraňková - náměstci primátora

Petr Klimpl, Jiří Stříteský, Jiří Lejhanec, Jiří Srbek, Jiří Razskazov, Jiří Skalický, Jana Tomšů - další členové rady města

Zastupitelstvo města:

J. Deml (ODS), A. Krejčíř (ODS), P. Heřmanský (ODS), P. Klimpl ODS), J. Kňava (ODS), A. Mede (ODS), J. Petružálek (ODS), J. Smetanová (ODS), J. Srbek (ODS), J. Stříteský (ODS), V. Štěpánek (ODS), M. Tichý (ODS), Z. Zlesáková (ODS), J. Lejhanec (ODS), J. Kislinger (ODS), M. Koláček (SPP), Š. Fraňková (SPP), J. Kubát (SPP), M. Petráň (SPP), J. Skalický (SPP), V. Vavřina (SPP), L. Vlasák (SPP), S. Broulíková (ČSSD), J. Mojžíš (ČSSD), J. Rozinek (ČSSD), J. Tauber (ČSSD), E. Efler (ČSSD), V. Snopek (KSČM), S. Filip (KSČM), V. Chládek (KSČM), J. Jedlička (KSČM), J. Ascherl (Nezávislí), O. Janecký (Nezávislí), J. Razskazov (Nezávislí), J. Morávek (Nezávislí), J. Tomšů (KPP, KDU–ČSL, Nestran.), D. Peřinová (KPP, KDU–ČSL, Nestran.), J. Linhart (ZPP) a F. Brendl (Pardubáci)

9.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 0
SDÍLEJ:
Extraligový duel Chomutov - Pardubice.
8

Pirát Vondrka znovu udeřil a vzal body Dynamu

Den po parlamentních volbách, 22. října, začala povolební vyjednávání ve Sněmovně v Praze. Faltýnek
AKTUALIZOVÁNO
9

Zeman potvrdil, že Babiše jmenuje premiérem. Začala povolební vyjednávání

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Lázně Bohdaneč - Maminka s malým chlapcem skončili s autem v příkopu a následně v nemocnici.

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Pardubice - Ligový top-skórer Quentin Peterson sice vysázel 26 bodů, ovšem Dominez Burnett ještě o 2 více a dovedl pardubickou Beksu ke druhému vítězství v novém ročníku basketbalové NBL. 

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení