CIRKUS S TROŠKOU
Pardubické letní kino po mnoha letech putování po městě konečně našlo své stálé místo v areálu u Labe. Šéfům kina však bude kočovný život chybět, a tak si zařídí cirkus (pochopitelně bez zvířat). V maringotce budou objíždět celý kraj a když jim bude konstelace hvězd nakloněna, možná expandují i do celé republiky. Principála jim bude dělat Zdeněk Troška.

HROMADNÝ EXODUS
Pardubičtí politici nebudou schopni najít společnou řeč nejen na zasedání zastupitelstva, ale ani v jednotlivých partajích. Po vzoru Štěpánky Fraňkové a Ludmily Ministrové budou hromadně opouštět své strany. Při hlasování tak vznikne řada nedorozumění, nikdo totiž zastupitelům „nedoporučí“, jak mají hlasovat. Nepomůže ani to, že někteří budou volat svému vůdci do Prahy (ti, kteří na něj mají číslo).

HEREC TRENÉREM
Poté, co bude kvůli neuspokojivým výsledkům odvolán trenér Dynama Pardubice Ladislav Lubina, ocitne se manažer hokejistů Dušan Salfický ve slepé uličce. Nejistý post, který znamená obvykle práci na pár týdnů, nebude chtít nikdo přijmout. Nakonec se objeví spásný nápad – ve spolupráci s Českou televizí se bude nový trenér vybírat v zábavném pořadu s názvem StarCouch, který naváže na úspěchy soutěže StarDance. Uvádět ho bude pochopitelně Marek Eben a zvítězí v něm herec Jiří Langmajer, který už si funkci hokejového trenéra Hrouzka zkusil v internetovém seriálu s příznačným názvem Lajna. Jaký bude jeho recept na zlepšení výkonů Dynama? „S panem primátorem jsme se shodli, že bude líp,“ prozradí plány Langmajer.

NOVÝ PRIMÁTOR
Lídr sdružení Naše Pardubice Filip Sedlák podá ústavní stížnost na výsledky voleb. Po přepočtu se zjistí, že došlo v chybě v desetinné čárce a jeho strana nezískala 4,93 procent, ale 49,3 procent hlasů. Sedlák tak vystřídá Martina Charváta ve funkci primátora a ani k tomu nebude potřebovat žádnou koalici, jelikož dokáže složit jednobarevnou radniční vládu. Smutný z toho bude především poslanec Martin Kolovratník, který má se Sedlákem vleklé spory. Nový primátor Kolovratníka z města vyžene a ten tak bude muset přespávat ve stanu na staveništi dálnice D35, kde už stejně tráví většinu volného času.