„Jít k volbám neberu jako radost, ale jako určitou povinnost každého občana. Když k nim člověk nejde a je mu to lhostejné, tak je to asi špatně. Jeden hlas možná nic neovlivní, ale pokud si tohle řekne více lidí, tak už je to víc hlasů, které mohou něco změnit," nechal se slyšet student z Komárova.

Jakub Kučera si všiml i předvolební kampaně politických stran. Nepovažuje je však za nejlepší nástroj k tomu, jak si vybrat politickou stranu, kterou člověk půjde volit.

Nejdřív kontroloval nové strany a hnutí

„Billboardy s hesly byly na každém rohu a rozdávaly se koblihy, což asi na mnoho lidí mohlo velmi zapůsobit a třeba se i podle toho rozhodovali. To ale asi není moc dobře. Já jsem se při rozhodování nejdříve zaměřil na nové politické strany a hnutí, protože jsem o nich nic nevěděl, navštívil jsem jejich internetové stránky a četl jejich programy. Postupně jsem se propracoval i ke známějším politickým stranám a začal jsem je mezi sebou porovnávat," vysvětlil způsob výběru Jakub Kučera.

Proti korupci  a nepřizpůsobivým

A jak se tedy student z obce na Holicku rozhodl?
„Rozhodování nebylo jednoduché, protože všechny programy mi připadaly tak, že bude všechno v pohodě a že vlastně ať zvolím kohokoliv, bude to dobrá volba. Své konečné rozhodnutí jsem přizpůsobil tomu, že jsem student, proto mě zajímalo, jak mi stát pomůže v budoucnu například k získání zaměstnání a postavení se na vlastní nohy. Dále na mě zapůsobily strany a hnutí, které se ostře vyjadřovaly proti korupci a nepřizpůsobivým občanům, protože tato dvě témata považuji za velice závažná," podotkl Jakub Kučera.

„Doufám, že mnou zvolená strana bude plnit to, co slíbila, a já nebudu volbou zklamán," dodal Jakub Kučera.