Většinu z nich zarazilo, když se před nimi z ranní mlhy vynořila policejní páska.

„Šla jsem na zahrádku, nakrmit svou kočku a tady najednou tolik policejních aut. Vůbec nevím, co se stalo,“ řekla na místě jedna starší žena, která má v blízkosti domu svou malou zahrádku. Kriminalisté ji nakonec za pásku, ohrazující místo činu, vpustili. Na mrtvou ženu vzpomínal i další kolemjdoucí.

„Chodím pravidelně touhle cestou se psem a s paní jsme se vždycky zdravili, protože měla u domu také většího psa. Byla to velmi přátelská žena,“ řekl.
„Ten její dům tam stojí tak dva nebo tři roky. Původně tam byla normální chatička, jakých je celá kolonie plná, ale přestavěli to tam na podsklepený dům s bazénem. Ona tam pak trvale žila s dětmi,“ informoval náš Deník muž.

V zahrádkářské kolonii, která mezi Nemošicemi a Pardubicemi stojí už od sedmdesátých let minulého století, se občas kradlo. Vraždu tady ale místní nepamatují.

„Že by se tu nikdy nic nedělo, to se říct nedá. Čas od času se tady třeba ztratilo nějaké nářadí, občas někdo vypáčil chatku. Taky tady poblíž jeden čas tábořili bezdomovci. To všechno tady pamatujeme, ale co se teď stalo, to je přímo otřesné,“ vzpomenuli další místní obyvatelé.

O vraždě v zahrádkářské kolonii si můžete přečíst ZDE