VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vstane projekt pardubického přednádraží z popela?

Pardubice - Město se chce pokusit zachránit dotaci ze švýcarských fondů za téměř 90 milionů korun.

13.1.2015 14
SDÍLEJ:

Pardubické nádražíFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Pardubice – Poslední měsíce to vypadalo, že projekt rekonstrukce pardubického přednádraží bude definitivně uložen k ledu. Nové vedení města se ho však nyní snaží zachránit. A to hlavně proto, aby Pardubice nepřišly o dotaci ze švýcarských fondů ve výši téměř 90 milionů korun.

Co dál s projektem?

Rada města Pardubice v pondělí schválila návrh, jak dál s tímto projektem naložit.

„Za poslední dobu byly na přednádraží zpracovány čtyři studie. Z nich byly odborníky doporučeny dvě a my jsme z nich vybrali jednu, kterou necháme dál rozpracovat podle současných požadavků," nechala se slyšet náměstkyně pardubického primátora Helena Dvořáčková.

„V aktualizovaném projektu přednádraží by se oproti minulým studiím jednalo jen o tu část území, na které není nutné zpracovat změnu územního plánu," informovala náš Deník náměstkyně.

„Jedná se zatím o první etapu projektu. To znamená, že jsme řešili jen bezprostřední okolí před nádražím, ne žádné další návazné křižovatky, obchvaty, podchody či terminály," vysvětlil pardubický primátor Martin Charvát.
„Aktualizovaný návrh by měl zároveň zohlednit připomínky všech dotčených stran. Hlavním kritériem je, aby tento projekt nevybočil z vymezeného území," upřesnila Helena Dvořáčková.

„Do projektu přednádraží jsme se pustili také proto, že švýcarský donátor vyšel vstříc žádosti města o prodloužení termínu realizace. Celá akce by měla být hotová do konce roku 2016," konstatoval náměstek pardubického primátora Jan Řehounek.

Neztratit ani den

„Stavět by se mělo začít v roce 2016. Samotné práce by měly být hotové za osm měsíců. Jsme si vědomi toho, že je to velmi krátká doba. Rozhodující ale bude, jestli se tento projekt vůbec podaří rozhýbat. V tomto směru je časový harmonogram velmi kritický. Vyčerpali jsme veškeré časové rezervy a pohybujeme se na hraně. Nesmíme ztratit už ani den," zdůraznil primátor.

„Žene nás hlavně zodpovědnost za téměř devadesát milionů, o které by město jinak přišlo," uzavřel Martin Charvát.

Markéta Markovicsová

Autor: Redakce

13.1.2015 VSTUP DO DISKUSE 14
SDÍLEJ:
Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
10

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pohřešovaný Jaroslav Malimánek.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budo sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení