Příjemnějším a komfortnějším se postupně stává vstup do pardubického zámku.

Prosklené dveře do pokladny a některých expozic zvou ke vstupu, v místnosti se vstupy k expozicím září nový nábytek a orientaci usnadňuje nový navigační systém.

NEJVĚTŠÍ ZMĚNY

„Největší změny teď návštěvníci zaznamenají
v chodbě ve druhém patře zámeckého paláce, odkud vstupují do expozic zbraní, mincí, přírody a archeologie. V prosvětlené místnosti se lépe zorientují díky popisům prořezaných do železných plátů, které vystupují do prostoru. Mohou si odpočinout na variabilním nábytku, který je stejně jako místnost laděn do šedé a bílé barvy," vysvětluje ředitel muzea Tomáš Libánek.

„Tam, kde to bylo možné, jsme osadili prosklené dveře. Je to u vstupů do některých expozic a do pokladny. Návštěvníci tak nemusí váhat, zda vzít za kliku," zve Tomáš Libánek.

Průjezd v Labské bráně zámku je nově vymalovaný a osvětlený. „Právě dokončujeme obsah informačních panelů. Hotové budou 
v blízké době," dodává šéf Východočeského muzea.
Následovat podle něj bude předláždění dvou chodníčků uvnitř brány.

„Pardubický kraj se dlouhodobě snaží zatraktivnit pardubický zámek, který 
v posledních letech patří mezi tři nejnavštěvovanější památky regionu. Jsme přesvědčeni, že zajímavé výstavy a expozice a také kulturní akce musí doplňovat odpovídající úroveň prostředí a vybavení," komentuje aktuální úpravy hejt-man Pardubického kraje Martin Netolický.

ZMĚNY NA ZÁMKU

Úpravy jsou součástí rozsáhlejších stavebních a architektonických změn na zámku. Už dříve byla položena nová žulová kostková dlažba před vstupem na zámecké valy, opravila se terasa a dokončuje se oprava další terasy.