„Východočeské divadlo představí muzikál na turné po celé republice, v divadle Hybernia a samozřejmě i na prknech Východočeského divadla, kde se uskuteční slavnostní premiéra a několik repríz. První uvedení před diváky je naplánováno na jaro 2018," řekl mluvčí divadla Radek Smetana.

Děj muzikálu vychází z prvního dílu filmové série o Shrekovi. Kromě Fiony a dobráckého zlobra Shreka se představí i další známé postavy, jako jsou například upovídaný Osel, záludný Lord Farquaad, Perníček, zamilovaná Dračice, Pinocchio či Tři prasátka.

„Kompletní obsazení české verze Shreka ještě není dokončeno, probíhat budou konkurzy, vybrané herce pak musí odsouhlasit americká produkce, několik jmen však můžeme prozradit už teď – v roli Shreka se představí Michal Novotný či Jiří Zonyga, Fionu ztvární Ivana Jirešová nebo Radka Pavlovčinová, Oslíka přislíbil zahrát Jan Maxián, Dračici Hana Křížková, Lorda Farquaada Viktor Dyk a zlého Vlka pak Richard Genzer. V alternacích se objeví i pardubičtí herci, rovněž vybraní z řádného konkurzu," řekl Smetana.

Východočeské divadlo uvede muzikál Shrek.

Hudební čísla doprovodí šestnáctičlenný živý orchestr pod vedením Františka Štěrbáka, který se spolu s Lindou Finkovou postará i o hudební nastudování.

Autorem libreta a textů písní, kterých muzikál podle populárního animovaného filmu společnosti DreamWorks nabídne hned dvacet, je David Lindsay-Abaire, hudba je z dílny Jeanine Tesori. Překladu pro českou produkci se chopil Martin Fahrner, bývalý dramaturg pardubického divadla.

Režie se ujme Roman Štolpa, v Pardubicích známý svými režiemi divácky oblíbených muzikálů Sugar a Donaha!. Scénu navrhne Martin Černý, kostýmy vytvoří Lucie Ulíková a choreografii připraví Lucie Holánková. Celá výprava bude vyrobena v dekoračních dílnách Východočeského divadla.