V týdnu od 7. do 13. prosince denně mezi 10. a 20. hodinou se bude konat první část Vánočních trhů 2015, a to na třídě Míru v prostoru u fontány před palácem Magnum.

Návštěvníkům se představí řemeslníci a prodejci z Čech a Moravy. Nabízet budou nejrůznější vánoční dekorace, jmelí, tradiční výrobky, ale i praktické dárky pod stromeček a spoustu vánočních dobrot. O víkendu 12. a 13. prosince budou pro děti připraveny vánoční rukodělné dílničky ve vyhřívaném stanu.

Zpíváme koledy

Na mnoha místech České republiky bude středa 9. prosince od 18 hodin patřit zpěvu nejoblíbenějších českých koled. Ojedinělý projekt regionálního Deníku s názvem Česko zpívá koledy tak spojí v předvánočním shonu všechny naše čtenáře dohromady. Společně si mohou všichni zazpívat své oblíbené koledy, mezi nimiž nemůže chybět klasika, jako jsou koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán nebo oblíbená písnička Vánoce, Vánoce přicházejí.

Letos na třídě Míru

Letošní akce se uskuteční na pardubické třídu Míru.

Přijde ji podpořit i populární zpěvák Petr Kotvald a pěvecký sbor Continuo. Večerem diváky provedou moderátoři Petra Beránková a Miroslav Hruban z Českého rozhlasu Pardubice.

Druhá část Vánočních trhů se koná o posledním adventním víkendu 18. až 20. prosince, v pátek a sobotu od 10 do 20 hodin, v neděli 20. prosince do 18 hodin na Pernštýnském náměstí. Vedle tradičního vánočního trhu bude pro návštěvníky připraven i kulturní program.

Pohádky dětem zahraje loutkové divadlo Ahoj z Chrudimi, vystoupí dětské pěvecké sbory, zahrají a zazpívají hudebníci i kapely – například Rangers Band, Míša Leicht ze skupiny Cop, BlueGate, Stráníci, Hromosvod a další.

Vánoční trhy jsou především příležitostí k setkávání a rozptýlení se v předvánočním shonu. Můžete si zazvonit na zvoničku splněných přání nebo odeslat dopis ozvučenou Ježíškovou poštou. Pro malé návštěvníky bude k dispozici vánoční kolotoč i mašinka. Dřevěný vyřezávaný betlém a betlém s živými zvířátky pak připomene, jak to bylo s narozením Ježíška.