Ve středu brzy rána začal výlov rybníku Buňkov, kde rybáři lovili první kapry, jež poputují i na revíry Východočeského územního svazu.

Z rybníku Buňkov rybáři očekávají výnos ve výši 650 – 750 metráků ryb. Jejich množství by podle nadrybného Františka Rambouska mělo být standartní a neočekávají se tak žádné výrazné odchylky oproti minulým letům.

„Jako tradičně máme prodej ryb na hrázi, kapr cena 110 korun a uvidíme další druhy podle toho, jak dopadne výlovek,“ řekl Deníku předseda Českého rybářského svazu Přelouč Jiří Vániš.

Stavbaři mají za sebou osazování další části lávky pro pěší na pardubickém nádraží
Lávka na nádraží je celá, čekají ji ale úpravy. Pro lidi se otevře v květnu

„Je to od chlapů super práce, asi bych do té vody nevlezla, ale já mám ráda ryby, tak jsem ráda, že Mám ráda ryby a našeho kapra obzvlášť,“ dodala paní Eva z nedaleké Přelouče.

Další velký výlov se bude konat už tuto sobotu v Lázních Bohdaneč, kde se bude tradičně od 7 hodin lovit Bohdanečský rybník. Návštěvníci se mohou těšit i na rybí speciality přímo pod hrází, kde budou moci ochutnat i další rybí pochoutky jako je uzený Pernštejnský kapr, který patří mezi certifikované produkty Kraje Pernštejnů nebo kapr na grilu, kapří hranolky, či rybí polévku a mnohého dalšího.