„V reakci na současnou situaci s cílem zlepšit náš herní projev jsme se s Litvínovem domluvili na výměně dvou obránců,“ řekl generální manažer klubu Dušan Salfický s tím, že oba zadáci mění svá působiště v režimu hostování do konce sezony.

Dynamo získává dvaatřicetiletého hokejistu, který se v české extralize ukázal poprvé až v průběhu této sezony, kdy přišel do Litvínova. Porseland za Vervu odehrál patnáct zápasů, v nichž vstřelil dva góly a na další čtyři přihrál.

Předtím odchovanec Frölundy působil v nejvyšší švédské a finské soutěži, v Kontinentální hokejové lize pak vystřídal postupně Lev Praha, Vladivostok a Podolsk.

I když v Pardubicích nedávno skončili Ty Wishart a Sacha Treille, zůstává v Dynamu stále početná zahraniční skupina hráčů. Porseland se stal v krátké době druhým Švédem v kádru Pardubic.

„Věříme, že Mathias vytvoří s Oscarem Eklundem úderný švédský pár pro závěr sezony. Míří k nám bek se spoustou mezinárodních zkušeností, chceme, aby přinesl spolu s vůdčími schopnostmi klid do naší defenzívy,“ prohlásil asistent trenéra Petr Čáslava.

I kolem Marka Trončinského, jenž odchází do Litvínova, bylo v této sezoně dost živo. Klub ho na vedlejší kolej odstavil už na konci listopadu, kdy se mělo jednat o jeho zahraničním angažmá. Z toho ovšem sešlo, po třech týdnech se nakonec do týmu vrátil. Po příchodu Schause ovšem vypadl ze sestavy a dva poslední zápasy nehrál.

Rodák z Ústí nad Labem bude teď ve zbytku sezony oblékat dres Vervy. „Tímto transferem jsme přišli o kvalitního zadáka Mathiase Proselanda. Nicméně jsme po konzultaci s hráči i s trenéry došli k závěru, že nám Marek přinese především větší ofenzivní kvalitu,“ řekl k výměně Jiří Šlégr, generální ředitel litvínovského klubu.

Poprvé může Trončinský pomoci Litvínovu v pátek v Liberci, Dynamo zase doma přivítá Třinec. V tomto utkání budou Pardubičtí postrádat útočníka Briana Ihnačáka, kterému disciplinární komise zastavila činnost na jeden zápas za údajný zákrok na Dalibora Řezníčka na konci duelu ve Zlíně.