Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výše poplatků za komunální odpad se nemění

Pardubice – Poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu letos město zvyšovat nebude. Stejně jako loni tak Pardubáci za tyto služby zaplatí 500 korun za rok.

22.1.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Poplatek je nutno uhradit do konce dubna. Při hromadných platbách je nutné vyplnit formulář pro hromadné platby, který je k dispozici na radnicích i na internetových stránkách jednotlivých městských obvodů.

„V roce 2013 očekáváme celkové náklady na odpadové hospodářství 73,5 milionu korun. V přepočtu to vychází na 839 korun za každého Pardubáka. Vzhledem k výši poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu budou Pardubice systém odpadového hospodářství dotovat částkou 32 milionů korun z rozpočtu města," informoval Roman Slach z Odboru životního prostředí Magistrátu města Pardubic.

Celkové náklady zahrnují také svoz tříděného odpadu, provoz separačních dvorů či výsyp odpadkových košů.
„Město, stejně jako v uplynulých letech, připravilo i pro letošní rok širokou škálu osvobození od poplatku. Týká se to především dětí do šesti let, ale využijí jej i početné rodiny či senioři žijící v domovech důchodců," sdělil Roman Slach.

Osvobozené skupiny

Od ostatních měst se Pardubice liší především rozsahem osvobození.
„Nárok na osvobození však musí žadatelé ohlásit na úřad svého městského obvodu a doložit jej do patnácti dnů od chvíle, kdy jim tento nárok vznikl. Jinak i jim přijde do schránky složenka s textem Pětsetkorunčeských," dodal Roman Slach. 

Skupiny osvobozené od poplatků:
1. fyzické osoby, které v kalendářním roce nedovršily věku šesti let.
2. třetí a další nezaopatřené dítě, žijící ve společné domácnosti, pokud bude tato skutečnost prokazatelně doložena. U dětí nad 15 let jsou poplatníci povinni prokazatelně doložit, že se dítě připravuje na budoucí povolání.
3. fyzické osoby, které se po dobu šesti a více po sobě jdoucích měsíců v kalendářním roce zdržují v zahraničí.
4. fyzické osoby po dobu výkonu trestu odnětí svobody a vazby.
5. fyzické osoby žijící v domovech důchodců, ústavech sociální péče a obdobných zařízeních.
6. fyzické osoby, které mají ve vlastnictví stavbu, ve kterých není hlášena k trvalému pobytu žádná fyzická osoba, a zároveň mají všichni vlastníci trvalý pobyt ve městě Pardubice.
7. fyzické osoby, jestliže mají přechodný pobyt na území města po dobu kratší než dvanáct měsíců nebo pobývají na území města po dobu kratší než 12 měsíců.

Autor: Redakce

22.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Zhruba třetina praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů dnes neotevřela své ordinace na protest proti nedostatku financí a proti zavedení elektronického receptu od příštího ledna. K akci se připojila i asi šestina lékáren.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Naši prvňáci ze Základní školy Dříteč

Pardubice - Každou středu pravidelně zveřejňujeme prvňáky z pardubického regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení