Počet nakažených na sto tisíc obyvatel ve Vysokém Mýtě šplhá k hodnotě 2000. Jako obec s rozšířenou působností si tak vede nejhůře z celé České republiky. Podobná situace je na Prostějovsku, kde už také přesáhli hodnotu 1900 pozitivních osob na sto tisíc obyvatel.

Přesně 1596 nakažených na sto tisíc obyvatel má také Česká Třebová. Připomeňme, že týdenní incidence je jen jedním ze sledovaných ukazatelů. Klíčová je především zaplněnost nemocnic. V těch nyní v Pardubickém kraji leží zhruba 270, z toho 24 potřebuje intenzivní péči.

On-line zpravodajství o epidemii koronaviru - ZDE

Ústí je tak prozatím nejhorším okresem v Pardubickém kraji. Naopak nejlépe si vede Chrudimsko, které má týdenní incidenci 1131 obyvatel na sto tisíc za posledních sedm dní.

Samotné město Vysoké Mýto má incidenci dokonce přes 2000 případů nákazy za posledních sedm dní, v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Ještě hůř jsou na tom něktré okolní vesnice.Samotné město Vysoké Mýto má incidenci dokonce přes 2000 případů nákazy za posledních sedm dní, v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Ještě hůř jsou na tom něktré okolní vesnice.Zdroj: DeníkPro srovnání - hranice, kterou vládní představitelé stanovili pro testování ve školách bylo 300 nakažených na sto tisíc. Tu přesáhlo Orlicko a Svitavsko už 3. listopadu.

Samotné město Vysoké Mýto má incidenci dokonce přes 2000 případů nákazy za posledních sedm dní, v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Ještě hůř jsou na tom některé okolní vesnice, například Zámrsk nebo Dobříkov s incidencí přes 3000.

Zdravotnický personál se stará o COVID pacienty na ARO v Nemocnici Ryhnov nad Kněžnou. Již v několikáté vlně a stále pozitivní personál a lidský přístup jako by se starali o své příbuzné..
Na JIPkách v kraji drtivě převažují neočkovaní. Na PCR testy přibyde druhá směna

Celková incidence Pardubického kraje je na hodnotě 1301.

S vysokým počtem nakažených roste také počet úmrtí. V úterý 23. listopadu zemřelo v souvislosti s covidem 10 osob, za poslední týden pak celkem 38 lidí. Vyplývá to z dat, která každý den zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví.