Oprava prostoru před pardubickým vlakovým nádražím pokračuje a cestující spěchající na vlak se musí od ledna připravit na další změny. Dojde totiž k omezení pěšího provozu a to kvůli výstavbě základů pro nové trolejové vedení.

Uzavřen tak bude chodník vedoucí od náhradní zastávky městské hromadné dopravy u Hypermarketu Albert ke koridoru pro veřejnost.

„Zhruba prvních čtrnáct dní v lednu by vše mělo zůstat tak, jak je tomu teď. Poté však bude pěší provoz z bezpečnostních důvodů převeden na stranu k lihovaru. Chodci a ti, kteří vystoupí na provizorní zastávce MHD u Hypermarketu Albert, budou nuceni přejít na druhý chodník k občerstvení Mc Donald's a dojít tak až ke stávajícímu koridoru určenému veřejnosti," popsal budoucí režim u přednádraží Ivan Nehera ze společnosti Strabag, která přednádraží opravuje.

Přibližně v polovině února nastane druhá změna. Chodci si díky ní budou moci vyzkoušet, jak se chodí po nové dlažbě. „Stávající koridor pro pěší bude zrušen a nahrazen novým koridorem, který povede již po nové dlažbě k bočnímu vchodu do nádražní budovy," dodal Ivan Nehera.

PENÍZE OD ŠVÝCARŮ

Přestavba přednádraží v moderní multimodální uzel začala v listopadu. Vyjde zhruba na 176 milionů korun a hotova by měla být v červnu příštího roku. Velkou část nákladů by měla pokrýt dotace ze Švýcarských fondů. Nabídka švýcarské strany je ovšem časově omezena a červen příštího roku je nejzazší termín dokončení.