Pátek znamenal pro děti školou povinné něco jako svátek. Rozdávalo se totiž vysvědčení, a to mimo jiné značí i začátek prázdnin. Není divu, že na chodbách bylo docela rušno a kamarádi ze třídy si museli narychlo vyměnit dojmy, než se každý na dva měsíce rozuteče.

„Těším se na prázdniny, hlavně na to, že nebudu muset chodit do školy a učit se," sdělil svoje dojmy ze druhé třídy Základní školy Bratranců Veverkových osmiletý Jindra. Nejvíce ho ve škole baví tělocvik. Až bude velký, chtěl by být sportovcem.

Kamarádi ze školy

„Nejlepší na škole je to, že se vidím s kamarády. Ale teď pojedeme na dovolenou, tak na to se taky těším," nechal se slyšet devítiletý Eliáš ze 3. A.
Jirka ze třetí třídy se osmělil a prohlásil, že ho zajímá ze školy nejvíce čeština. Učitelem ale prý být nechce.

Překvapení připravil pro žáky třídy 1. B. a 6. C. hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Vysvědčení totiž školou povinní dostali přímo z rukou hokejistů, kteří si také rádi zavzpomínali na svá školní léta.

Hezké vzpomínky

„Někdy bych se na základní školu rád vrátil. Děcka nic neřeší a mají zábavu. Rád na školní léta vzpomínám," prozradil hokejový útočník Tomáš Zohorna.
„No já jsem to tam miloval. Na základní škole to byla pohoda, bez starostí. Bavilo mě tam tak nějak všechno, ale premiant třídy jsem rozhodně nebyl," dodal hokejový obránce Petr Čáslava.

„Tak moje nejlepší vysvědčení bylo samozřejmě v první třídě, samé jedničky. Pak už šly známky nahoru. Nebyl jsem šprt, spíše takový ten střed. Někdy jsem zlobil a někdy ne," zakončil pro náš Deník Tomáš Zohorna, který spolu s Petrem Čáslavou navštívil třídu 1. B. pod vedením třídního učitele Zdeňka Chvojky.

Markéta Markovicsová