„Během podzimních měsíců budou členové klubu kalendář prodávat firmám i jednotlivcům. Celý výtěžek z prodeje je určen na vybavení nových bytů v Dětském centru Veská,” prohlásil člen pardubických rotariánů Martin Kolovratník.

Na jednotlivých listech kalendáře jsou v krásných momentkách zachyceny děti z Dětského centra, každý list patří jednomu fotografovi.
„Myšlenka nafocení dětí pro kalendář všechny zúčastněné fotografy oslovila. Fotili jsme bez nároku na honorář a s velkým nadšením. Líbí se mi systém prodeje. Firmy i jednotlivci si mohou kalendář pořídit jako reklamní předmět a uplatnit ho v účetnictví. Při vánočním obdarovávání obchodních partnerů se tak mohou místo obligátní lahve vína pochlubit tím, že podpořili velký benefiční projekt našeho klubu,“ pravil autor myšlenky, aktuální sekretář Rotary clubu Pardubice Štěpán Bartoš.

Cena kalendáře je 500 korun. Z celkového nákladu 1000 kusů se členům klubu již dnes podařilo u partnerů zarezervovat celou polovinu!
„Podle doporučení organizace UNICEF by se naše prostory, v nichž poskytujeme komplexní péči znevýhodněným dětem, a to těm nejmenším už od novorozeneckého věku, měly co nejvíce blížit vybavení klasického rodinného bytu. Na to použijeme prostředky, které pro nás získají pardubičtí rotariáni,“ vysvětlila ředitelka Dětského centra Veská Drahomíra Peřinová.