Hra je zasazena do temného a dystopického sci-fi světa 41. tisíciletí, kde lidstvo čelí neustálým hrozbám od mimozemských ras, mutantů, démonů a zrádců. Každý hráč si sestaví vlastní armádu z modelů, které představují jednotky, vozidla a hrdiny. Modely jsou detailně zpracované a hráči je sami sestavují a malují. Herní systém kombinuje taktické manévrování, strategické rozhodování a hod kostkami, které určují výsledky bitev. V Pardubicích se letos v červnu uskuteční jeden z největších turnajů v této hře v České republice.

„Warhammer 40K je nejen hrou, ale také rozsáhlým univerzem s bohatou historií, která zahrnuje knihy, komiksy a video hry. Hráči jsou často nadšení prohlubováním příběhů svých postav a frakcí, což přidává další rozměr k zážitku z hraní," přiblížil Patrik Plšek, předseda spolku Tolaris a hlavní organizátor pardubického turnaje.

Kritickým místem pardubické dopravy je křižovatka u Parama.
Uzavírky v Pardubicích sevřely řidiče do kleští. Plné jsou příjezdy do města

Hráči na turnaji v Pardubicích, který se uskuteční 29. a 30. června v prostorách Středního odborného učiliště plynárenského, budou bojovat o kvalifikační ticket na mistrovství světa. Ten se dá získat jen na pár vybraných turnajích po světě. „V České republice bylo možné letos získat dva, jeden z toho na nadcházejícím turnaji v Pardubicích," uvedl Patrik Plšek.

V Pardubicích se koná turnaj.Zdroj: archiv pořadatele

Odkaz na fb událost

V Pardubicích bude možné vidět nejlepší tuzemské hráče, včetně českého reprezentačního týmu. Dorazí i několik zahraničních hráčů z Polska, Německa, Rakouska, Slovenska a Francie. Na akci se může přijít podívat i veřejnost.

„Rádi přivítáme nové lidi, kteří by měli o tento koníček - tedy modelařinu a hraní -  zájem," pozvali členové pořádajícího pardubického spolku Tolaris, který ve městě organizuje také pravidelné každotýdenní hraní Warhammeru 40k, ale i dalších wargamingových a deskových her.