Výtečná Korolová
Producentem této půvabné komedie o císaři Karlu IV. a jeho hradě Karlštejně, na němž podle údajného zákazu nesměly přebývat ženy, je totiž zdejší rodák Janis Sidovský. Z města perníku pochází i Ivana Korolová, která se představila v herecky vděčné roli neteře purkrabího Aleny. Ta si viditelně užívala, že hraje na domácí půdě a byla jedním z tahounů celé inscenace. Výtečně hrála, zpívala a dokonce také energicky tančila.
 
Arnošt z Pardubic
Další pardubickou „stopou“ pak byla postava Arnošta z Pardubic. Známého arcibiskupa si zahrál Václav Knop, který tento titul divácky vděčný titul také režíroval. 

Výtečné pěvecké výkony a velmi dobré herecké výkony podali i ostatní protagonisté (Daniel Bambas jako Karel IV., Hana Holišová v roli jeho ženy Elišky, která byla za tuto roli dokonce nominována na prestižní Thálii, Pavel Vítek jako král cyperský, Roman Tomeš jako vévoda bavorský, Tomáš Smička v roli Peška či Miloslav Mejzlík jako purkrabí).

Divácký zážitek 
Divácký zážitek umocnilo atraktivní využití pardubického zámku jako hlavní kulisy celého představení. Pozitivní byla i jeho ideální délka v podobě dvou hodin. Inscenace měla spád, nechybělo v ní nic podstatného a pro tento typ venkovní produkce se hodila. Snad jedinou vadou na kráse, v případě zadních řad však dost podstatnou, byla snížená viditelnost. Pro příště by bylo třeba myslet na vhodnější vyvýšené jeviště.  Tomáš Dvořák