Už potřinácté se ve čtvrtek 31. srpna v Pardubicích koná tradiční armádní půlmaraton velitele 14. pluku logistické podpory. Letošní ročník bude výjimečný. „Novinkou je otevření závodu pro veřejnost. Běžet tedy mohou nejen vojáci a zaměstnanci resortu obrany, ale i závodníci z široké veřejnosti," uvedla Helena Řebíčková, tiskový a informační důstojník 14. pluku logistické podpory.

Předchozích jedenáct ročníků bylo organizováno pouze pro "resortní" běžce. Ten dvanáctý už organizátoři otevřeli pro zájemce ze složek integrovaného záchranného systému. „Díky pozitivnímu ohlasu veřejnosti a rostoucímu zájmu rodinných příslušníků vojáků i dalších zájemců, bude letošní přebor přístupný také veřejnosti," dodala Helena Řebíčková.

Unikátní cílová rovinka: Na nádvoří hradu

Trasa závodu, dlouhá přes 21 km, startuje ve čtvrtek 31. srpna ve 14 hodin v areálu kasáren letiště Pardubice, pokračuje přes městskou část Svítkov a přilehlé okolí k mostu přes řeku Labe. Podél řeky pak běžci pokračují přes Rosice a další části Pardubic do Brozan, Rábů a na Kunětickou horu. Půlmaraton má jako jediný privilegium v umístění cílové rovinky. Zcela unikátně totiž závod končí na nádvoří hradu Kunětická hora. Vyhodnocení a ocenění vítězů jednotlivých kategorií se uskuteční v areálu amfiteátru pod hradem.

Suchou nohou přes Labe.
Běh přes Labe v Pardubicích závodníky prověřil. Někteří došli do cíle po čtyřech

Kdo se necítí na vzdálenost dvacet jedna tisíc devadesát sedm a půl metru, nemusí zoufat. Kromě několika věkových kategorií pro jednotlivce, muže i ženy, se běžci mohou přihlásit také do štafet. Každý, kdo rád běhá, tak může okusit jedinečnou atmosféru závodu ve štafetě čtyřčlenných týmů, poměřit síly s vojenskými profesionály a společně si užít běh přes malebná zákoutí Pardubic až na Kunětickou horu.

Informace o trati a přihlášky do Armádního půlmaratonu najdete na stránkách www.armadni-behy.webnode.cz.