Zrušen byl už čtvrteční ranní let z Kyjeva. Po něm následovaly i lety plánované na 26. a 27. února do Kyjeva a Lvova. Informovalo o tom pardubické letiště na svém twitteru. Společnost Wizz Air, která lety z Ukrajiny do Pardubic provozuje, dočasně pozastavuje veškerý letecký provoz do a z Ukrajiny. Cestující, kterých se zrušení letu týká, budou informováni prostřednictvím SMS a e-mailu. V současné době firma očekává zvýšený nárůst příchozích hovorů na své call centrech.

„Pokud se v současné době nacházíte na Ukrajině, dodržujte prosím rady místních úřadů, zůstaňte doma nebo vyhledejte úkryt,“ uvedla společnost Wizz Air na svých stránkách.

„I když jsou tyto události mimo naši kontrolu, upřímně se omlouváme za způsobené nepříjemnosti a rádi bychom vás ujistili, že všichni naši kolegové aktivně pracují na minimalizaci těchto nevyhnutelných narušení cestování a bezpečně vás dopraví do cíle. Bezpečnost a ochrana našich cestujících a posádky zůstává naší prioritou číslo jedna,“ dodalo zákaznické centrum společnosti Wizz Air ve svém prohlášení.