Ryanair bude létat dvakrát týdně a to až do konce října. Společnost East Bohemian Airport, která provozuje civilní část pardubického letiště, podepsala s irským dopravcem smlouvu o spolupráci na další tři roky. „Je to skvělá zpráva pro všechny naše současné i budoucí klienty,“ podotkl ředitel letiště Ivan Čech.

Linka do Alicante je velice slušně vytížená, loni dokonce o letních prázdninách dopravce zvýšil frekvenci letů na tři týdně. „Linka je každoročně plně vytížená. Průměrná obsazenost je 95 procent. Snažíme se jednat o možnosti celoročního provozu,“ sdělila manažerka rozvoje a marketingu letiště Mária Ministrová.

Velikonoce dorazily na pardubický zámek. Valy ozdobily kraslice
OBRAZEM: Velikonoce dorazily na pardubický zámek. Valy ozdobily kraslice

Spoj do Alicante je v současné době jedinou pravidelnou linkou na pardubickém letišti. Kvůli válce na Ukrajině byla aerolinka Wizz Air nucena zrušit své linky do Kyjeva a Lvova. Vedení pardubického letiště má proto velký zájem o posílení spolupráce se společností Ryanair, která je největší aerolinkou na evropském nebi. „Hledáme cestu, jak zvýšit počet zahraničních cestujících do Pardubic a podpořit cestovní ruch,“ dodala Ministrová.