Tyršovy sady jsou od včerejška oficiálně staveništěm. Dlouho odkládaná rekonstrukce městského parku konečně může začít.
Park zůstane pro veřejnost zavřený necelý rok. Oprava „Tyršáků" se musí stihnout do 30. června 2015. Pokud by tento termín nebyl dodržen, město by na projekt nedostalo slíbené peníze z Evropské unie.

Oplocený areál

Stavební firma BAK začne práce demolicí starého objektu u hlavního schodiště.
Celé staveniště se musí oplotit, a to proto, aby do parku přes prázdniny mohli chodit návštěvníci Pardubického letního kina. „Diváků by se toto omezení nemělo nějak výrazněji dotknout," potvrdil promotér Pardubického letního kina Jan Motyčka.
„Chtěl bych stavební firmě poděkovat za vstřícnost, že nám bezplatné filmové projekce po celou dobu letních prázdnin v Tyršových sadech umožnila," sdělil promotér Pardubického letního kina.

„Provoz kina začíná po 21. hodině, my budeme pracovat do 19 hodin, takže tam není kolize s prašností a hlukem," prohlásil generální ředitel firmy BAK Dušan Čížek.

Nákladná oprava

Projekt revitalizace Tyršových sadů řeší město od roku 2002. Od původního zadání se ale hodně změnil. Jeho odpůrci kritizovali hlavně nákladnost rekonstrukce.
Původně se hovořilo o nákladech kolem 140 milionů korun, poté o tom, že by rekonstrukce měla vyjít na 90 milionů. Nyní se uvádí, že by oprava měla stát 107 milionů.