Pro splnění praktické zkoušky museli uvařit tříchodové menu, které se skládalo z gulášové polévky, vepřového masa na kmínu s rýží a lívanečků s tvarohem a marmeládou. Pokrmy hodnotila zkušební komise, v níž jako odborník z praxe zasedl populární šéfkuchař Václav Šmerda ze Svitav.

Obor Práce ve stravování se vyučuje na pardubickém pracovišti Středního odborného učiliště Vězeňské služby České republiky. Výuční list vězni získávají po dvou letech. Všichni, kteří letos k praktické a ústní zkoušce přistoupili, studium úspěšně dokončili, budoucí zaměstnavatelé přitom nezjistí, že výuční list získali ve vazbě. „Vybraní vězni mají díky němu šanci rozšířit si kvalifikaci,“ sdělil ředitel věznice Josef Pšenička.

Odsouzení jsou ke studiu přijati na základě přihlášky a lékařského posudku, poté jsou vybráni uchazeči s dobrým chováním. „Zájem ze strany vězňů je každoročně velký, letos evidujeme 150 přihlášek, přičemž přijmout můžeme 50 z nich,“ uvedl vedoucí Školského vzdělávacího střediska Pardubice Jaroslav Mudroch.

Jan Motyčka.
Letní kino bude letos poctou Juraji Herzovi