Všechny písemné nabídky na odkup majoritního městského podílu v hokejovém klubu, které budou doručeny na radnici do poloviny dubna, předloží Rada města Pardubic zastupitelům města.

Ti mají 23. dubna rozhodnout o tom, zda město odprodá 50,11 procenta akcií HC Moeller Pardubice, a pokud ano, pak konkrétně komu. Radní na svém úterním jednání již podruhé odhlasovali, že doporučují akcie prodat pardubickému podnikateli Romanu Šmidberskému, jenž za ně nabízí 25 milionů korun.

Desítku navíc

Romanu Šmidberskému konkuruje další místní podnikatel Jiří Topolský, který před radními strávil se svou prezentací zhruba hodinu a jenž městu za stejný balík akcií nabízí o deset milionů korun více. Podle představitelů radnice však není hlavním kritériem výše nabídky, ale zejména důvěryhodnost a jistota, že nový majitel se o hokejový klub postará co nejlépe. Za této situace přitom na pardubickou radnici dorazil dopis, v němž Libor Joska - generální ředitel společnosti Chládek a Tintěra – vyjadřuje obavy menších sponzorů o další osud hokejového klubu. Vyzývá město, aby volilo bedlivě z nabídek, které obdrží. Není totiž vyloučeno, že by mohl nastat i odliv zájmu o finanční podporu hokeje.

Rada města se nyní rozhodla pojistit v otázce solventnosti potenciálních kupců. Vyzývá je, aby částku, kterou nabízí za podíl klubu, uhradili do 22. dubna na účet města. Všem zájemcům, kteří budou odmítnutí, peníze město vrátí do dvou dnů po klíčovém zasedání.