Pozornosti žádného televizního diváka v poslední době jistě neunikla reklama na jedno z českých piv, v níž nadšený koňák zachraňuje chov kladrubských koní.

Přestože jsou krásní bělouši již nakládáni na vůz, přiběhne na poslední chvíli muž, který stávajícího majitele uplatí svazkem bankovek a nejvyšším státním vyznamenáním – Řádem Bílého lva! A chov v Kladrubech zůstane zachován…

Klapka a kamera přímo v areálu

Téměř celý reklamní spot se točil minulý měsíc přímo v areálu Národního hřebčína Kladruby. Natáčení se konalo 21. a 22. června, Národní hřebčín pro natáčení poskytl kromě celého areálu a koní i několik lidí, kteří byli zapojeni buď jako kompars nebo pomáhali s koňmi při natáčení. Místní pozorní diváci tak možná v reklamě poznají i jim známé tváře. Řezníka si zde pak zahrál český herec Ctirad Götz, který je mimo jiné k vidění v seriálu Horákovi nebo v divadle Na Fidlovačce.„S nápadem natáčet v hřebčíně reklamu nás oslovila agentura. Natáčelo se v areálu Národního hřebčína Kladruby nad Labem a všechny koně, kteří se v reklamě objeví, jsou kladrubští,“ potvrdil Pardubickému deníku ředitel hřebčína Jan Höck. Podle něj dostali filmaři k dispozici veškeré zázemí hřebčína.

Kromě reklamy na tradiční český chladivý mok se pochopitelně zviditelnily také samotné Kladruby. „Nezapírám, že vlastně celá tato akce je dobrou propagací našich koní i celého hřebčína,“ dodal Jan Höck.Natáčení v kladrubském hřebčíně si pochvaloval i celý štáb včetně zadavatele, tedy onoho českého pivovaru. „Při vymýšlení reklamy jsme hledali podobný český poklad. Krásným příkladem je Národní Hřebčín Kladruby.

Vždyť právě kladrubské koně jsou světovým unikátem, na který můžeme být právem hrdi. Zánik hřebčína by nenávratně sebral Čechům významnou kulturní památku. A právě ta hrozba a s ní spojený exaltovaný historický moment se staly vodítkem pro naši novou reklamu,“ uvedl pro náš Deník manažer značky piva Karel Kraus.Reklama má mezi lidmi velký ohlas. „Na samotné natáčení této reklamy se nás hodně lidí ptá,“ potvrdila Deníku jedna ze zaměstnankyň kladrubského hřebčína.

LUKÁŠ DUBSKÝ, JAN ŠAFÁŘ