Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za odvolaného ředitele Feřteka se postavili i pracovníci nemocnice

Pardubice - Jejich prohlášení uveřejňujeme v plném rozsahu

3.7.2008 2
SDÍLEJ:

Ilustražní fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

P r o h l á š e n í

Primáři, zástupci primářů a vrchní sestry Pardubické krajské nemocnice, a.s. nesouhlasí s odvoláním MUDr. Jana Feřteka, MBA z funkce ředitele nemocnice a člena představenstva PKN a.s., které navrhl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Pardubického kraje ing. Josef Janeček na základě zveřejněných důvodů.

Důvody odvolání MUDr. Jana Feřteka jsou cíleně vykonstruované a nepravdivé vzhledem k tomu, že:

- Bilanční rozvaha akciové společnosti pro její činnost v roce 2007 byla jako jediným akcionářem schválena a následně dodržena se zlepšením 3 mil. Kč. Hospodaření společnosti v roce 2007 bylo auditorem schváleno bez výhrad. Jediný akcionář rovněž schválil rozvojovou strategii akciové společnosti a bilanční rozvahu hospodaření pro rok 2008, která je průběžně plněna.
- Na odchody lékařů z pardubické nemocnice byl odbor zdravotnictví KÚ opakovaně upozorňován včetně radního odpovědného za zdravotnictví ing. Josefa Janečka, na tuto vzniklou situaci pan radní nereflektoval potřebnými opatřeními. Stejně bylo upozorňováno opakovaně na nepříznivou situaci v oblasti zdravotních a dětských sester.
- MUDr. Jan Feřtek, MBA vždy hájil zájmy pardubické nemocnice a zájmy pacientů, kteří se zde léčili. Jediný akcionář Pardubické krajské nemocnice, a.s., tj. Pardubický kraj přes proklamaci, že pardubická nemocnice je nemocnicí cílovou pro celý kraj, nic neudělal pro to, aby pomohl nemocnici (viz např. nerovnoměrné rozdělení financí k tzv. oddlužení nemocnic, opakované tvrzení ing. Josefa Janečka, že v pardubické nemocnici se léčí cca 1 - 2% pacientů ze zbývajících „okresů“, které není pravdivé, neboť některá oddělení poskytují péči až 20 – 30% pacientům z mimopardubických okresů).

Zaměstnanci pardubické nemocnice jsou přesvědčeni, že odvolání MUDr. Jana Feřteka, MBA je zástupným problémem, který má odvést pozornost od skutečnosti, že v Pardubickém kraji není vypracován racionální systém zdravotní péče, který by zabezpečil dostatečnou zdravotní péči všem potřebným pacientům.

V Pardubicích 2. července 2008


Dopis četlo a se znění souhlasí 68 vedoucích zdravotnických pracovníků (primáři, zástupci primářů a vrchní sestry) jednotlivých oddělení Pardubické krajské nemocnice a.s., přičemž 18 vedoucích zdravotnických pracovníků je mimo nemocnici na dovolené a nemohli se vyjádřit. Se zněním dopisu souhlasí rovněž 25 zaměstnanců ředitelství a technických oddělení.

3.7.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Martin Kolovratník kandiduje do Sněmovny za hnutí ANO.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Kdo se bojí Virginie Woolfové. Jindřiška Janoušková a Josef Pejchal.

Stotisící návštěvník Východočeského divadla je „za dveřmi“

Pardubická univerzita hledá nového rektora. Kandidát je jeden

Pardubice - Akademický senát Univerzity Pardubice bude v úterý volit kandidáta na funkci rektora pro následující čtyři roky. Na funkci je navržen jediný kandidát, vedoucí Katedry fyzikální chemie Fakulty chemicko-technologické Jiří Málek.

Pardubičky to ženou vysoko. U Borku došla trpělivost s tendenčně řízenými duely

Pardubicko - Černý kůň zkrocen. Fotbalové Moravany senzačně vyhrály na půdě druhého celku krajského přeboru. O soutěž níže planou emoce. V Pardubičkách se vaří krev z výkonu sudích v Načešicích. Přeloučský trenér spílá hráčům za odfušovaný zápas.

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Pardubice - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení