„Rezignace Martina Bílka se mi špatně hodnotí. Jako kolega jsem s ním neměl žádné vážnější problémy. Snad možná jen na začátku, kdy jsme si některé věci potřebovali navzájem ujasnit," prozradil první náměstek primátorky Jindřich Tauber z ČSSD.

Své potíže si musí vyřešit sami

„Na druhou stranu jsme si ale již na začátku volebního období v radniční koalici řekli, že každá strana si bude své personální problémy řešit sama, a tak to i nyní chceme jako koaliční partner Sdružení pro Pardubice (SPP) respektovat," podotkl Jindřich Tauber, který souhlasí s tím, že asi největším problémem v gesci náměstka Martina Bílka byl územní plán.

„Je smutné, když někteří investoři mají zájem v Pardubicích působit a kvůli stávajícím potížím s územním plánem nemohou. Je ovšem otázkou, zda za tuto situaci může opravdu jen pan náměstek, jestli nejde spíše o dědictví z minulosti. Jsem přesvědčen o tom, že současná situace není pouze chybou Martina Bílka," nechal se slyšet první náměstek primátorky.
Ten prý rozhodně nechce SPP mluvit do toho, kdo by měl Martina Bílka na postu náměstka nahradit.

S Koláčkem prý nemá problém

„Pokud se SPP rozhodne nominovat na tento post Michala Koláčka, budeme to respektovat. Osobně s ním nemám problém, známe se delší dobu a odborník to určitě je. Snad jeho osoba přinese na radnici i nějaké pozitivní změny," věří Jindřich Tauber.