Handicapovaní sportovci ze spolku Atletika Bez Bariér Pardubice se potřetí v řadě zúčastní prvního kola Světového poháru v Dubaji. Dva roky za sebou se jim podařilo získat medaile a splnit náročné nominační limity na vrcholné akce. V silné sestavě si vloni přivezli domů hned šest cenných kovů. Od každého dva. Pro upřesnění: letos je vrcholem sezony mistrovství Evropy v atletice v Berlíně.

Známá dvojice pardubických reprezentantů Martin Zach a Jaroslav Petrouš odlétá na Mezinárodní mítink světového poháru v Dubaji i mezinárodní otevřené mistrovství Spojených arabských emirátů v Sharjahu tuto sobotu. března. Během týdne tak absolvují dva sankcionované závody.

Martin Zach nastoupí dvakrát ve své hlavní disciplíně. A v hodu kuželkou se pokusí posunout své maximum. Momentálně činí 28,31 m a zajišťuje mu páté místo ve světovém žebříčku.

Jaroslav Petrouš bude závodit ve své hlavní disciplíně hodu diskem a pokusí se splnit i kvalifikační limit ve vrhu koulí. Limit na ME ve vrhu koulí je 10,50 metrů. „Závod takto na začátku sezony, kdy není možné se připravovat pod otevřeným nebem, je náročný a plný otazníků. Nicméně naši sportovci již dva roky potvrdili, že to jde a že umí zabojovat o co nejlepší výkony i tak. Letos je na Světový pohár nahlášená opravdu velká konkurence. Dorazí několik borců z absolutní světové špičky, nebude to tedy snadný boj,“ okomentovala nadcházející mezinárodní akci Eva Hrdinová, trenérka a předsedkyně spolku Atletika Bez Bariér Pardubice.