Nejen koně, motorky, perník či hokej jsou neodmyslitelně spjatí s Pardubicemi. Velmi oblíbená je v krajském městě i střelba.
„Město v současnosti plánuje revitalizaci parku Vinice. Jeho součástí jsou i dvě střelnice. Ty se však nehodí do záměrů stavebních firem, a proto se je snaží odstranit," řekla předsedkyně Asociace technických sportů Pardubice Radislava Jandová.
Vedení města však obdrželo i jeden záměr, který zohledňuje jak místní střeleckou historii, tak jeho novodobé požadavky na obnovu a funkčnost parku Vinice. „Tento plán přijali i členové některých dalších spolků a snaží se podpořit jeho realizaci. Vytvořili mimo jiné společný projekt," potvrdila Radislava Jandová.

Bezplatný převod

Asociace žádá od města bezplatný převod objektu do své správy. „Je to rozumné řešení, rozhodnout však musí zastupitelstvo města. Stanovili bychom si určité podmínky,  museli by střelnici upravit a především odhlučnit. Klasická střelnice totiž překračuje hlukové limity, což je velký problém," prohlásil náměstek primátorky František Brendl.

A co by se stalo, kdyby se areál nepodařilo odhlučnit? „Byla by to jen otázka času, než by byla klasická střelnice odstraněna," dodal František Brendl.