Přestože svatého Martina slavíme až ve středu, již o víkendu si někteří gurmáni na Pardubicku pochutnávali na svatomartinské huse a letošním mladém víně. A hody budou pokračovat i celý tento týden.

„Restaurace byla v sobotu plná, pořádali jsme Svatomartinské hody i s cimbálovou muzikou. Každý rok trochu obměňujeme menu a střídáme i dodavatele vína, aby hosty stále bavilo k nám chodit," řekl Václav Krejčík z vyhledávané pardubické restaurace v Anenské ulici. Svatomartinské menu se zde letos skládalo z husí paštiky jako předkrmu, hlavní chod byl tradiční – pečená husa, červené a bílé zelí a bramborový i houskový knedlík. K tomu se otvírala letošní mladá vína: muškát, svatovavřinecké a modrý portugal.

Ve většině pardubických restaurací si na husích specialitách pochutnáte ode dneška. „Řada míst je již rezervována," sdělil o víkendu číšník z jednoho pardubického vyhlášeného podniku. Ke škvarkovému husímu sádlíčku, domácím husím jatýrkům a k pečené huse s dvěma druhy zelí a dvěma druhy knedlíků zde budou podávat italskou obdobu francouzského mladého vína beaujolais.

Některé hospody vsadily na moderní gastronomii a klasické zelí a knedlík vynechaly. V jídelních lístcích se tak objevují například husí konfitovaná stehna na rozmarýnu podávaná s bramborovými koblížky, někde k huse přidávají ještě kaštanovou či bylinkovou nádivku.

Ať už si vyberete tuto drůbež na jakýkoliv způsob, připravte se, že za svatomartinský hlavní chod zaplatíte kolem dvou set korun, a to se ještě musíte obejít bez popíjení mladého vína. Ale jak už říkávali naši předci: „Radost z Martina je hus a džbán vína."
Martinův svátek patřil v minulosti k nejoblíbenějším. Scházeli se příbuzní a přátelé a dobře se jedlo a pilo i několik dní v kuse.

A proč na pekáči končily a končí právě husy? K tomu se váže několik pověstí, například podle jedné z nich štěbetáním prozradily svatého Martina, který se před svými obdivovateli schoval v husím chlívku, a snědeny byly za trest. Hlavním důvodem je však zřejmě to, že jsou husy v tomto čase nejtučnější a nejchutnější.